Ziraat Bankası IBAN Numarası SMS veya İnternet’ten Öğrenme

Günden güne artan müşterisiyle kaliteli hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankasında, IBAN numaranızı öğrenerek hesabınıza başka bir banka hesabı para gönderebilir. Eğer siz de Ziraat Bankası müşterisiyseniz ve IBAN numaranızı öğrenmek istiyorsanız o zaman bu makalemiz size bu konuda oldukça yardımcı olacaktır. Ziraat Bankası müşterileri için birden farklı yol ile IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. İşten bunlardan ilki:

SMS ile cep telefonundan IBAN numarasını öğrenme:

Ziraat Bankası müşteriler için IBAN sorgulama yollarından birisi SMS üzerinden cep telefonuyla IBAN no öğrenimidir. Peki, bunu nasıl yapacaksınız?  Öncelikle ilk olarak telefonunuzla mesaj gönderme kutusunu açın ve ‘IBANBILGI’ ve sonuna ise sizin isminize kayıtlı olan kartın son altı hanesini de ekleyin. Sonra bu mesajı 4747 numarasına mesaj olarak gönderin. IBAN’ınınız kısa bir süre içerisinde size SMS olarak gönderilecektir. Bu işlemi yapmak için belli bir saatte mesaj atmanıza gerek yoktur. Ziraat Bankası, SMS yoluyla 7/24 müşterilerine hizmet veren bir bankadır. Ayrıca bir diğer merak edilen konulardan birisi de IBAN öğrenmek için gönderilen SMS’lerin ücretli olup olmadığıdır. İçiniz rahat olsun ki, IBAN numaranızı öğrenmek için gönderilen SMS’ler ücretli değildir ancak bazı telefon operatörlerinde 1 SMS ücreti alınabiliyor.

Örnek IBAN no öğrenme mesajı:

‘IBANBİLGİ’ (boşluk) 454556 (kartın son altı rakamı) yazdıktan sonra 4747’ye mesaj olarak gönderin.

İnternet Şubesinden IBAN numara öğrenme:

Ziraat Bankası müşterileri için bir diğer IBAN numarası öğrenme yolu da internette bankacılığı üzerinden gerçekleşiyor. Öncelikle bankanızın resmi internet sayfasına girin. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sayfanın alt sol köşesinde bir ‘IBAN’ linkine tıklayınız. Giriş yapın ve karşınıza çıkacak olan istenilen üç alanı doldurun. Bunlar şube bilgisi, müşteri numarası ve ek no’dur. Bunlar şube bilgisi, müşteri numarası ve ek no’dur. Bu bilgileri doldurduktan sonra IBAN numaranıza kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Telefonla öğrenme:

Eğer bunları yapmak yerine daha farklı bir yöntemle IBAN numaranızı öğrenmek istiyorsanız: Ziraat Bankasının müşteri hizmetlerini arayarak gerekli bilgileri müşteri hizmetlerinizle paylaşarak IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası444 0000 – 0850 220 0000

Yorum yapın