Ziraat Bankası Hesap No Öğrenme

Ziraat Bankası Hesap No Öğrenme
Ziraat Bankası Hesap No Öğrenme

Para transferlerinde kullanılan hesap numarasını öğrenmek için çeşitli yöntemler uygulanıyor. Banka havalesi veya EFT yöntemleriyle yapılan para transfer işlemlerinde hesap numarası ve IBAN numaraları kullanılmaktadır. Her ikisinden biri olması yeterli olup, sağlıklı transfer yapılması için gereklidir.

Ziraat Bankası hesap numarası öğrenmek için internet sistemleri üzerinden kolaylık sağlıyor. IBAN numarası Avrupa Birliği bankacılık ve finans sistemlerinde kullanılan bir uygulamadır. Türkiye’de de kullanılan sistem ile banka transferleri hızlı ve güvenilir şekilde sağlanıyor.

IBAN Numarası İle Ziraat Bankası Hesap No Öğrenme

Iban numaraları içerisinde banka hesap numarası barındırmaktadır. Ziraat İBAN numarası öğrenilerek, hesap numarasına daha kolay şekilde erişim sağlanabilir. IBAN sorgulama işlemi yapılarak, online sistem üzerinden bilgi sağlanabilir. 26 karakterden oluşan IBAN numarası, TR kodu ile başlar. TR kodu, Türkiye hesabı olduğunu ifade etmektedir.

IBAN numarasının son 12 rakamı ise banka hesap numarasını ifade etmektedir. Ziraat Bankası hesap numarasını öğrenmek için IBAN numarasının son 12 hanesini incelemek yeterlidir.

Telefon Bankacılığı İle Ziraat Hesap No Öğrenme

Ziraat Bankası telefon bankacılığı ile IBAN numarası ve banka hesap numarası öğrenilebilir. Güvenilir şekilde ve kolay transfer yapmak için Ziraat hesap numarasını, 444 0 000 numarasından öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ayrıca 0850 220 0000 numarası üzerinden 7/24 kesintisiz hizmet sunmaktadır.

İnternet Bankacılığı İle Ziraat Hesap Numarası Öğrenme

www.ziraatbank.com.tr web sayfası üzerinden tüm bankacılık işlemleriyle hizmet veriliyor. İnternet bankacılığı sistemi ve mobil bankacılık sistemleri ile hesap numarası öğrenilebilir.

İnternet şubesi ve mobil şube işlemleri ile bireysel bankacılık sekmesine tıklayarak hem tüm bankacılık işlemleri hem de İBAN numarası öğrenme hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İnternet sayfası ‘’Hesaplama Araçları’’ sekmesine tıkladığınızda ‘’İBAN hesaplama’’ bölümüne giriş yapınız. Şube kodlarına göre veya şube isimlerine göre sırala seçeneklerini değerlendirerek Iban hesaplama işlemi yapabilirsiniz.

Bu sayfada yer alan; şube, müşteri no ve ek no bilgilerini girerek, hızlı ve kolay şekilde, online platform üzerinden IBAN hesaplama yapabilirsiniz. IBAN numarasını öğrendikten sonra son 12 rakamını ise ziraat bankası hesap numarası olarak kullanabilirsiniz.

Yorum yapın