Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti

Ziraat Bankası hesap işletim ücreti 2019 tarifeleri, Türk Lirası ve döviz hesaplarına göre farklılık göstermektedir. Hesap İşletim Ücreti (H.İ.Ü.) TL/ YP vadesiz mevduat hesaplarından yapılan işlemlerin ücreti olarak tahsil edilmektedir. Mart 2006 tarihinden bu yana Ziraat Bankası hesaplarında uygulanan hesap işletim ücretleri, her yıl güncellenerek sunulmaktadır.

Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücretleri 2021

Ziraat Bankası tarafından ‘’operasyonel işlem’’ olarak nitelendirilen ve fiyatlandırılmamış hizmetlerin ücreti olarak sunulan, hesap işletim ücretleri banka müşterilerinin tamamından tahsil edilmektedir. Vadeli ve vadesiz mevduat hesapları, bireysel, ticari veya kurumsal banka müşterilerinin kullandıkları TL veya YP olarak adlandırılan döviz hesaplarından yıllık olarak tahsil edilmektedir.

Ziraat Bankası hesaplarından yıllık toplamda 80 TL tahsil ediliyor. Ancak bu tutar; 3 aylık vadesiz mevduat hesabı ortalaması 800 TL’den az olan banka müşterileri için sunuluyor. Daha üzeri oranda ortalaması bulunanlar için tahsil edilen tutarla alakalı web sitede herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası Hesap İşletim Fiyatları

20 TL olarak 4 defa ve 3 ayda bir tahsil edilen hesap işletim ücretleri, Ziraat Bankası vadesiz mevduat hesabı müşterilerine uygulanmaktadır. Ancak Ziraat Bankası bazı hesap türlerinden hesap işletim ücreti tahsil etmemektedir. Örneğin emekli maaşlarını Ziraat Bankası’ndan alanlar, maaşlarını Ziraat Bankası’ndan alanlar, otomatik fatura veya düzenli ödeme talimatı verilen hesaplardan, işletim ücreti tahsil edilmemektedir.

Mart, Haziran ve Eylül aylarında tahsil edilen Ziraat Bankası hesap işletim ücretleri, BSMV dahil olarak sunuluyor. Döviz hesaplarında ise 3 ayda bir ve 4 defa olacak şekilde 7,5 USD tahsil edilmektedir. Bu tutar 3 aylık vadesiz mevduat hesaplarında, 350 USD ortalamasında olan döviz hesabı sahipleri için sunulmaktadır.

Ziraat Bankası hesap işletim ücretleri, bankacılık ürün ve hizmet ücretlerinin tamamı web sayfaları üzerinden ve banka şubelerinden sunuluyor. www.ziraatbank.com.tr resmi web sitesini ziyaret ederek tüm ücretler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası İşlem Ücretleri 2021

Ziraat Bankası havale ücreti 2021 tarifesinde; ATM’lerden 7 TL ve banka şubelerinden 30 TL olarak belirlenmiştir. Dijital bankacılık sisteminde havale işlemleri için 2 TL, Ziraat Mobil sistemini kullanan müşteriler için 1,75 TL tahsil edilmektedir.

Ziraat Bankası EFT ücreti 2021 ise ATM’lerden 10 TL olarak tahsil ediliyor. Banka şubelerinden yapılan EFT işlemlerinde 55 TL, dijital bankacılık sistemlerinde ise 4,50 TL işlem ücreti tahsil edilmektedir.

Bireysel bankacılık, ticari bankacılık, tarım ve KOBI bankacılık sistemlerindeki tüm ücretlendirmeler, ürün detayları veya muafiyet sağlayan banka hesap türleri, Ziraat Bankası internet sitesinde detaylı olarak sunuluyor. Ayrıca Ziraat Bankası telefon bankacılığı sisteminden de işletim ücretleri ve detaylarına dair bilgi alınabilir.

0850 220 0000 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetleri hattından tüm bankacılık işlemlerine dair bilgi alınabilir ve işlem yapılabilir.

Yorum yapın