Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemleri için 4 farklı yöntem sunuluyor. Dilediğinizi kullanabilir, 7/24 kesintisiz işlem sağlayabilirsiniz. Ziraat Bankası müşterilerine özel sunulan bireysel bankacılık işlemleri dahilinde, telefon bankacılığı, mobil bankacılık, internet bankacılığı ve SMS bankacılığı sistemleri kullanılarak bakiye sorgulama işlemi yapılabilir.

Ziraat Bankası SMS İle Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası bireysel bankacılık sistemlerinde, 4747 SMS hattı ile hizmet vermektedir. Bakiye sorgulama işlemleri;

 • Harçlık avans sorgulama
 • Kredi kartı bakiye sorgulama
 • Banka kartı bakiye sorgulama
 • Fon sorgulama
 • Döviz sorgulama
 • Ek hesap bakiye sorgulama
 • OGS bakiye sorgulama

Seçeneklerinde sunuluyor. SMS bankacılığı ile 4747 hattına gönderilen SMS kodları ile güncel bakiye bilgileri edinilebilir. İşlem kodları şu şekildedir;

 • Harçlık Avans Bakiye Sorgulama: HARCLIK AVANS BAKIYE
 • Bakiye Sorgulama: BAKIYE veya ek hesaplar için BAKIYE (Ek No) yazılarak ya da farklı hesaplar için sorgulama yapmak için; BAKIYE boşluk MUSTERI NO
 • Hesap Hareketleri İzleme: HAREKET (Ek No)
 • Fon Sorgulama için; FON
 • Döviz Sorgulama için; KUR

Yazılarak 4747’ye SMS gönderilmelidir.

Ziraat Bankası SMS servisinden ayrıca kredi kartı limit sorgulama işlemleri yapılmaktadır. KKLIMIT yazıp 4747’ye mesaj göndererek, kredi kartı limit bilgilerini öğrenebilirsiniz.

OGSBAK bir boşluk ile plaka numarası yazılarak, 4747 SMS servisinden yararlanım sağlanabilir.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi

Dijital bankacılık sisteminde sunulan internet şubesine giriş yaparak bakiye sorgulama işlemlerini tamamlayabilirsiniz. İnternet bankacılığı şifresi almak için; www.ziraatbank.com.tr web adresine giriş yaparak, sağ üst kısımda bulunan ‘’İnternet Şubesi’’ butonuna tıklayın.

Bireysel sekmesini seçerek, T.C kimlik numarası ile giriş yapabilirsiniz. Kimlik numarası yerine müşteri numarası ile de giriş yapılmaktadır. Alt kısımda yer alan ‘’Şifremi Unuttum’’ sekmesine tıklayarak online menüden yeni şifre oluşturabilirsiniz.

İnternet Şubesi menüsüne giriş yapıldıktan sonra, Hesaplar bölümünde sunulan hesaplarınızı görüntüleyerek bakiye incelemesi yapabilirsiniz. Kullanılan kredi kartları içinde limit bilgisi ve dönem içi hareketler için ekstre gözlem opsiyonu sunulmaktadır.

Ziraat Bankası Mobil Bankacılık İle Bakiye Sorgulama

Mobil uygulama kullanarak, 7 gün 24 saat kesintisiz erişim sağlayabilir ve bankacılık işlemlerinizi daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası mobil uygulamasını AppStore, Google Play ve Windows Phone sanal mağazalarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Sonrasında şifre belirleyerek sisteme giriş yapabilir, ana menüde sunulan hesaplar bölümünden bakiye sorgulama yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı

Bakiye sorgulama işlemleri için Ziraat Bankası çağrı merkezinden iletişim sunulmaktadır. 0850 220 0000 numaralı Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri erişimi ile bakiye sorgulama işlemi sağlanmaktadır. Tuşlama sistemini kullanarak ‘’Hesap İşlemleri’’ menüsünden bakiye sorgulama sağlanmaktadır.

Ek hesap bakiye sorgulama, kredi kartı bakiye sorgulama, OGS bakiye sorgulama gibi işlemlerin yanı sıra fon ve döviz kuru sorgulama işlemleri de sunulmaktadır. ATM’leri kullanarak kredi kartı ve hesap bakiyesi sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

Yorum yapın