Yem Kredisi 2019

Yem kredisini her hayvancılık işi yapan çifçiler kolaylık ile alabilmektedir. Hayvancılık ile ilgilenenler de için bankalar aracılığı ile sürekli çeşitli kredi kampanyaları 2019 senesin de de düzenlenir. Bu kredi kampanyalar için de ise yem kredisi en fazla çiftçilerin tercih ettiği kredi paketleri içinde yer alır.

Özellik ile de Ziraat bankaları tarafından da yıllık ödemeli düşük faizli olan hayvancılık ile meşgul çiftçilerinize verilen bu kredi olanaklarından da yararlanılması için bazı evrakları tanzim edilmesi ve bazı durumlar da da hitap ediyor olmanız gerekir. Arpa, küspe ya da işletmelerin giderleri için de ihtiyaç duyduğunuz tüm harcamaları da ve bu paket dahilin de gerçekleştirilir.

Yem Kredisi Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir?

Yem kredisi nasıl alınır başvuru şartları nelerdir diye soracak olursanız şöyle bahsedelim anlatalım sizlere. Daha da fazla hayvancılık ile uğraşan insanlara bakmış oldukları büyükbaş ya da küçükbaş hayvanlar ile giderlerinin karşılanması da bu amaca ile verilen bir kredi çeşidi olmaktadır. Yem kredi ile de gerekli olan şartları sağlayan tüm üretici çiftçilere de verilir. Daha öncesin de de hayvancılık yapılan ya da hayvancılık ile uğraşan insanlara da yem kredisi alınması ya da yeni başlayanlara oran ile de daha avantajlı olmaktadır. Kuşkusuz bunun en büyük nedeni ise sizin bankaya sunmuş olduğunuz teminat olacaktır.

Çünkü bu Ziraat bankası da diğer tüm bankalar ile de olduğu gibi size yem kredi çeşidi adı altın da vermiş olduğunuz paranın da güvencesi sağlanmasını istenir kesinlikle. Bunun da ise daha fazla tarım il müdürlüğüne kayıtlı hayvanı olmuş olan çiftçilerin de hayvanlarını ipotek altına alıp sağlanır. Gelin şimdi de tüm şartları birlikte inceleyelim, bakalım size uygun bir yol bulabilecek miyiz.

Yem Kredisi Şartları Neler ?

Yem kredisi şartları neler diye sorarsanız şöyle bahsedelim ve açıklayalım sizlere anlatalım. Yem kredisi iki şekil de alırsınız bunlardan da bir tanesi eğer ki hayvancılık yapıyor iseniz, tarım ilçesine kayıtlı hayvanlar üzerinden de bir diğeri ise ilk defa hayvancılık yapıyor iseniz, herhangi bir taşınmaz varlığınızı ipotek ettirip alınır. Eğer ki ilk defa hayvan işini yapacak iseniz mutlaka il ya da ilçeniz de de bulunan tarım ilçe müdürlüklerine sicil kayıtı yaptırmanız gerekir.

Sicil kaydınız bulunuyor ise tekrardan kayıt yaptırma işlemine de gerek bulunmaz. Hayvan işin de de kredi işlerini ziraat bankasına şahsi olarak yapılması gerekir. Kayıtlı olarak hayvancılık işi ile uğraşıyor iseniz şunu yapmanız gerekir ilgili memura yem kredisi kullanmayı istediğinizi belirtmeniz gerekir. Memur size istenilen kredi limiti ve de yetiştirilen hayvan sayısı ayrıca cinsini sorar. Yem kredileri bakılan hayvan sayılarına ve cinslerine göre değişiklik gösterir.

Yorum yapın