Vakıfbank Kartsız Para Çekme ve Yatırma

Vakıfbank ATM’den para yatırma ve para çekme işlemlerinde kartlı ve kartsız işlem seçenekleri sunuyor. Para çekme işlemlerinde de aynı yöntemler kullanılarak, 7 gün 24 saat kesintisiz işlem sağlanabilir. Üstelik Vakıfbank ATM’lerinden, Vakıfbank müşterisi olmayanlarda kartsız işlem yapabilmekteler.

Vakıfbank kartlı işlemler ile yatırım ve çekimlerin yanı sıra yurt içi ve yurt dışı kredi kartlarından nakit avans işlemleri ile banka kartlarından para çekme olanakları sunuluyor. Vakıfbank ATM’leri ortak ATM formunda hizmet vermektedir.

Vakıfbank Kartsız Para Yatırma İşlemi

Parabankomat olarak nitelendirilen Vakıfbank ATM’lerinden 7/24 para yatırma işlemi sunuluyor. Kartsız işlem yapmak için;

  • ATM klavyesinden GİRİŞ tuşuna basılır
  • Kartsız İşlem butonu ve sonrasında Hesaba Nakit Para Yatırma menüsü seçilir
  • C kimlik numarası girilerek, EVET butonuna basılır
  • Onay öncesinde sunulan ekranda hesap numarası ve ilişkili hesap kontrol edilerek işleme devam edilir
  • Para yatırma bölmesine, yatırılacak olan miktar oranında banknotlar eklenir
  • Sistemde tanınan para miktarı, ekranda onaya sunulur.
  • Ardından ‘’Onaylıyorum’’ butonuna tıklanarak işlem tamamlanır

Vakıfbank Kartsız Para Çekme İşlemi

Para çekme işlemlerinden kartsız menü, banka sistemine kayıt banka müşterilerine sunulmaktadır. Ayrıca cepbank transfer sistemiyle ya da ortak ATM formunda kullanılarak, diğer banka müşterileri de kartsız para çekme işlemi yapabilmekteler. Ancak ortak ATM komisyon ücretlerini Vakıfbank resmi internet sayfasından öğrenerek işlem yapabilirsiniz.

Vakıfbank 4 bin üzerinde ATM ile pek çok bankacılık işlemi sunmaktadır. Para yatırma ve çekme işlemlerinin yanı sıra 70 üzerinde bankacılık hizmetleriyle günün her saati kesintisiz erişim ve hizmet sunulmaktadır.

Vakıfbank kartsız para çekme işlemi için ATM’den GİRİŞ butonuna tıklanır. Kartsız İşlem seçeneğine tıklanarak ‘’Para Çekme’’ menüsü seçilir. T.C kimlik numarası ve cep telefon numarası girilir. GSM numarasına gönderilen SMS şifresi ile doğrulama sağlanarak işlem yapılabilir.

Ekranda sunulan hesap menüsünden, işlem yapılacak hesap seçeneğine tıklanır. Sonrasında çekim tutarı girilir ve Onay butonuna tıklanır. Para Çekme bölmesinden sunulan banknotları alarak işlemi tamamlayabilirsiniz. İşlem tamamlandıktan sonra ‘’Başka işlem yapmak istiyor musunuz?’’ butonunu yanıtlayarak, işlemi tamamlayabilirsiniz.

Vakıfbank ATM Yatırım ve Çekim Limitleri

Kartlı ve kartsız işlem seçenekleri ile Vakıfbank ATM’lerinden, günlük 20 bin TL’ye kadar işlem yapılabilir. Para yatırma işlemlerinde sunulan 20 bin TL günlük limitler, Türk Lirası veya eşdeğeri döviz niteliğinde yapılabilmektedir.

Kartsız para çekme işlemlerinde ise sunulan günlük limit 500 TL’dir. Vakıfbank bankamatik kartları ile günlük 1.500 TL’ye kadar para çekme işlemi sunulmaktadır. Kartsız işlem yapmak isteyen banka müşterileri, kullandıkları cep telefon numarası ile başvuru yaparak kartsız işlem seçeneğinden yararlanabilirler. Hem banka şubelerinden hem de ATM’ler ve internet şubesi sisteminden başvuru ve onay işlemi sağlanmaktadır

Yorum yapın