Vakıfbank Hesap İşletim Ücreti

Vakıfbank hesap işletim ücreti 2019 da aylık 6,5 TL olarak belirlenmiştir. 3 ayda bir tahsil edilen Vakıfbank hesap işletim ücretleri, yılda 4 defa tahsil edilmektedir. Vakıfbank hesap işletim ücretlerini; EFT, havale, transfer işlemleri, para çekme ve para yatırma işlemlerinin yanı sıra fatura ödemeleri için de, tahsil edilmeyen tutarlar için hesap işletim ücreti tahsil edilmektedir.

Vakıfbank İşletim Ücretleri 2019

Vakıfbank hesap işletim ücretleri, yıllık toplam 78 TL olarak belirlenmiştir. Türk Lirası vadeli mevduat hesapları ve döviz hesaplarından tahsil edilen hesap işletim ücretleri, 3 ayda bir olarak tahsil ediliyor. Bazı hesap türlerine muafiyet sağlandığı gibi, tüzel kişilerinde tüm hesap türlerinden HİÜ (hesap işletim ücreti) tahsil edilmektedir.

Hesap işletim ücretleri, bireysel bankacılık sistemi kullanan tüm banka müşterilerinden otomatik olarak tahsil edilmektedir. Vakıfbank tarafından belirlenen aylarda, vadeli mevduat hesaplarından otomatik olarak tahsilat sağlanmakta ve müşterilerin hesaplarında bakiye olmaması durumunda bir sonraki işlemlerinde tahsil edilmektedir.

Vakıfbank Döviz Hesabı Ücretleri 2019

Vakıfbank’nda döviz hesabı olanlar için yıllık ücretlendirme, Türk Lirası hesaplarında olduğu gibi uygulanmaktadır. Hesap işletim ücreti olarak tahsil edilen 78 TL, USD, EUR ve benzeri hesap türlerinde de 78 TL eşdeğeri oranında tahsil edilmektedir.

Yılda 4 taksit olarak 3 ayda bir tahsil edilen hesap işletim ücretleri, döviz hesaplarında günlük kurlar ve gişe alış fiyatları üzerinden tahsil edilmektedir. Vakıfbank mevduat hesaplarında, TL ve döviz hesabı sözleşmelerinde yer alan hesap işletim ücreti belirtilerine göre tahsilat yapılmaktadır.

Vakıfbank Hesap İşletim Ücreti Alınmayan Hesaplar

Emeklilik maaşlarını veya kurum maaşlarını Vakıfbank’ndan alan kişilerin hesaplarından hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Birikim hesaplarından, düzenle ödeme talimatı bulunan hesaplardan, kamu anlaşmalı kurumlardan hesap ücretleri tahsil edilmemektedir.

Vergi dairesi hesaplarından ve Vakıfbank özel muafiyet sağlanan banka müşterilerinden hesap işletim ücretleri alınmamaktadır. Ayrıca vadeli mevduat hesaplarından da HİÜ muafiyeti sağlanmaktadır.

Vakıfbank www.vakifbank.com.tr web sitesi üzerinden tüm hesap işletim türleri ve işletim ücretlerine dair bilgi sunulmaktadır. Vakıfbank ürünleri ve ücretlendirmeleri için dijital bankacılık sisteminden yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank İletişim

Dijital bankacılık sistemi dahilinde internet bankacılığı ve mobil bankacılık sistemleri ile 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sunulmaktadır. Telefon bankacılığı ile bankacılık işlemleri sunan Vakıfbank 0850 222 0 724 numaralı hatlardan, tüm bankacılık işlem ve hizmetlerini günün her saati sunuyor.

Vakıfbank hesap işletim ücretlerine dair detaylı bilgi edinmek ve muafiyet sağlayan hesap türlerine başvuru yapmak için günün her saati erişim sağlanabilir. Vakıfbank mobil uygulaması kullanan banka müşterileri, havale, EFT ve benzer transfer işlemlerini daha ekonomik işlem ücretleriyle, dijital sistemlerden gerçekleştirebilirler.

Yorum yapın