Trendyol Müşteri Hizmetleri

Trendyol Müşteri Hizmetleri
Trendyol Müşteri Hizmetleri

Trendyol müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutabilmek için şikayet, öneri ve sorularınıza en hızlı biçimde yanıt alacağınız servislerle kullanıcılarına hizmet vermeye devam etmekte. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda ilk olarak Trendyol’un internet sitesine girerek yardım bölümündeki başlıklardan size uygun olan başlığı okuyarak konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Buradaki başlıklardan probleminizi çözemediğiniz takdirde Trendyol Canlı Destek ve Trendyol Müşteri Hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Trendyol Canlı Destek hizmetinden faydalanabilmek için Trendyol’un sitesine giriş yaparak yardım sayfasının en altında yer alan Canlı Destek butonuna tıklamanız yeterli.

Buradan hafta içi sabah 08.00 ile gece 00.00 saatleri arasında, hafta sonu ise sabah 10.00 ile gece 00.00 saatleri arasında destek alabilirsiniz.

Trendyol Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Canlı Destek hizmetini kullanarak problemlerinizi halledemediğiniz takdirde Trendyol Destek Hattı’nı arayabilirsiniz.

Trendyol Destek Hattı numarası 0212 331 0 200’dür.

Unutmadan belirtelim, Trendyol Destek Hattı hafta içi 08.30 saatleri arasında, cumartesi günü 10.00 ile 00.00 saatleri arasında, pazar günü ise 10.00 ile 19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Trendyol İletişim Bilgisi ( Trendyol Telefon )

Görüşlerinizi bildirmek veya iş birliği teklifleri sunmak için Trendyol ile iletişim kuracağınız telefon numaraları ve mail adresleri bulunmaktadır.

Trendyol Telefonla ulaşmak için 0212 331 0 200 numaralı Trendyol Destek Hattı’ndan irtibat kurabilirsiniz.

İş birlikleri için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Media için [email protected] adresine, fikri ve sınai haklar için ise  [email protected] adresine mail atmanız yeterli.

Trendyol’un Adresi Nedir?

Trendyol’un merkez ofisi Maslak’ta bulunmaktadır. 8 bin metrekareye yayılan ofisleri Trendyol site olarak adlandırılır. Ofiste her zaman enerji yüksek tutulmaya çalışıyor. Bu durum çalışanları motive etmek için tasarlanmış. Sürekli Fashion TV yayını yapılan Trendyol ofisinde çalışanların molalarında eğlenebilmeleri için langırt masaları ve dinlenme alanları bulunmakta.

Merkez ofisteki 10’dan fazla stüdyoda ürünlerin profesyonel çekimleri yapılmakta. Bazı stüdyolarda ise sürekli olarak ürünler modelli çekim yapılıyor. Başka bir grup ise çekilen fotoğrafları düzenleyerek siteye girişini sağlıyor.

Trendyol Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Trendyol Müşteri Hizmetleri numarası 0212 331 0 200 ‘dür. Direkt olarak Trendyol müşteri temsilcisine direk bağlanmak için 7 tuşuna basınız.

Trendyol Kime Ait?

E-Ticaret sitelerinin kurulum amacı tüketici ve satıcıyı online ortamlarda bir araya getirmektir. Böylece alıcılar daha fazla ürün yelpazesinden ihtiyaçları olan ürünü arayabilirler. Satıcılar ise ürünlerini daha fazla kişiye duyurma ve satma imkanı yakalamış olurlar. Yani e-ticaret gerçek hayatta yapılan alışverişin elektronik ortama taşınmış halidir. Ürünün kargolanması ve alıcıya teslim edilmesi hariç tüm işlemler internet üzerinden gerçekleştirilir.

E-Ticaret sektöründe birden çok iş modeli bulunmaktadır. Bunların arasında son dönemde en popüler olanların başında alışveriş siteleri gelmektedir. İnsanlar giyim, mutfak gereçleri, otomobil gibi çeşitli alanlarda alışverişlerini internet üzerinden yaparlar. Hatta son dönemde market alışverişleri bile online ortama taşındı diyebiliriz.

Lise eğitimini İtalya’da tamamlayan Demet Mutlu Üçok, New York Üniversitesi’nde Ekonomi ve İşleme okudu ve üniversite eğitimini birincilikle tamamladı. İsviçre, Hong Kong, Japonya gibi birçok ülkede çalışma fırsatı yakalayan Üçok, ayrıca çeşitli şirketlerde danışmanlık yaptı.

İstanbul’da ve yurtdışında iyi bir kariyere sahip olan Demet Mutlu Üçok, kariyerini aniden bırakarak Harvard’da MBA eğitimi almaya başladı. Eğitimine ara verip 300 bin dolarla Trendyol’u kurmaya karar verdiğinde ise henüz sadece 29 yaşındaydı. Şirketi evinin salonunda kuran Üçok, tüm işlerini küçük bir masada yapmaya başladı. Çalışmasının karşılığını zamanla alan Üçok iki ay sonra 50 metrekarelik küçük bir ofise taşındı. Ardında bu ofiste işleri giderek büyüttü ve bugün modayı müşterilere online olarak ulaştıran büyük bir platform halini aldı.

Trendyol bugün 1,7 milyon aboneye sahip Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden. İstatistiklere göre Trendyol günde 10 bin ürün satıyor ve bu rakam hızla artmaya devam ediyor. Üçok’un belirttiğine göre Trendyol’un aylık büyüme oranı %100’e yakın.

Trendyol’un Çalışma Mantığı

Trendyol mağaza ürünlerini indirimli olarak tüketicilere sunan bir alışveriş sitesidir. Bu indirim fırsatlarını belli bir süre için yapmasına “Kısıtlılık etkisi” denir. Bu kısıtlılık etkisi tüketicilerde alma isteğini arttırır. Aynı zamanda mağazaların bir ayda satabileceği ürünleri bir iki gün içerisinde satarak mağazalara da kolaylık sağlamaktadır. Hem tüketicinin hem üreticinin kazandığı bir online platform diyebiliriz. Ayrıca ürünün satışı ve tanıtımı süresince Trendyol’da kalacağını garanti eden bir anlaşma kurulur. (ürün kalmadığı durum)

Trendyol Neden Başarılı Oldu?

Trendyol’un başarılı olmasının birden fazla sebebi var. Ama bunlardan ilk genç girişimci Demet Mutlu’nun çalışkanlığı ve hayallerine ulaşacak kapasiteyi kendinde görmesi. Bunun yanında sitenin başarılı olma sebeplerinden birkaçını şöyle sıralayabiliriz: Kolay ulaşılabilirlik, çok iyi yapılmış tüketici araştırması, insanların modaya ilgi duyması ve internetin artık çok yaygın kullanılması.

Araştırmalara göre dünya çapında internet kullananların %62’si online alışveriş yapmakta. Türkiye’de ise bu rakam dünya ortalamalarının üstüne çıkarak %69’ları görmekte.

İstatistiklerle Trendyol

Trendyol, dünyada Black Friday olarak bilinen Kasım ayının son haftasında yaptığı “Efsane günler” kampanyasının verilerini açıkladı. Büyük bir yankı uyandıran bu büyük indirimde Trendyol 7,5 milyon ürün satışı gerçekleştirdi. En çok ilgi gören elektronik kategorisinde 20 kat fazla satış yapıldı ve 172 bin elektronik ürün satışı gerçekleşti. Ayrıca Trendyol mobil uygulaması 4 milyon indirme rakamına ulaştı.


Değerli okurlarımız, bu yazımızda tarafımıza en çok sorulan sorular Trendyol Müşteri Hizmetleri, Trendyol Canlı Destek, Trendyol Müşteri Hizmetleri Açmıyor, Trendyol Canlı Yardıma bağlanmıyor, Trendyol Telefon, Trendyol İletişim Telefon numaraları sorularının cevapları ve birçok önemli etkenden bahsettik. Bunlar dışında müşteri hizmetleri ile ilgili diğer yazılarımız için müşteri hizmetleri sayfamızı ve sitemizi takip  etmeyi unutmayın !

Yorum yapın