Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Teknoloji artık bankacılık işlemlerinin dijitalleşmesine olanak sağladı. Artık tüm bankacılık işlemlerini oldukça kolay bir şekilde internet ve mobil bankacılık üzerinden yapabiliyoruz. Bazı zamanlarda cep telefonu kullanımı yaparken SIM kartımıza bloke konulabiliyor. Bu durum iletişimi zorlaştırdığı gibi bankacılık işlemlerini de durma noktasına getiriyor. Çünkü; internet ve mobil bankacılığa giriş yaparken bizlerden güvenlik doğrulaması yapmak için telefonlarımıza gelen kodu girmemiz istenecektir. SIM kart bloke edildiğinde doğrulama işlemini yapamadığımız için hesaplara içmelik imkansız hale gelecek. Bu nedenle bu yazımız içerisinde SIM kart bloke kaldırma nasıl yapılır hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

SIM Kart Blokesi Nedir?

Bankacılık sistemlerinde kayıtlı olan cep telefonu numaramıza farkında olmadan birtakım değişiklikler yapmış olabiliriz. Sim kartı arızalı olabilir, 4.5G’ye geçiş yaparken birtakım sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte operatör değişikliği yapıldığında aldığımız yeni sim kartında uyumsuzluklar yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda bazı bankalar güvenlik nedeni ile SIM kart bloke işlemi uygulayarak hesaplara kısıtlamalar getirir.

Uygulanan bloke işlemi tamamen tedbir amaçlıdır. Telefonun çalınma ihtimaline karşın anılan bu tedbirler, kötü niyetli kişilerin banka hesaplarına olan erişimi tamamen durdurur. Telefonunuz çalışsa dahi bunu bankaya erkenden bildirmeniz durumunda cep telefon numaranızı blok mu işlemi konu olarak hesaplarınıza giriş engellenir. Herhangi bir nedenden ötürü SIM kartınıza bloke konulduğunda nasıl kaldırabileceğini merak ediyorsanız;

SIM Kart Bloke Kaldırma

Banka tarafından konulan SIM kart blokeyi kaldırmak oldukça kolaydır. Her bankada farklı işlemler yapıldığını hatırlatarak işlemlerin birçok alternatif seçeneği bulunduğunu belirtmek istiyoruz. Özellikle sim kartını değiştiren kişiler bu durumu ilk olarak bankaya bildirmek gerekiyor.

Bloke kaldırma işlemini ilk olarak çalıştığınız bankanın mobil ve internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Bloke kaldırma işlemi sırasında sizlerden güvenlik doğrulaması adına birtakım bilgiler istenebilir. Bazı bankalar sadece müşteri hizmetleri üzerinden bloke kaldırma işlemi yaparken bazı bankalar ATM üzerinden dahi bloke kaldırabilme hakkı tanıyor. En garanti yöntem banka şubesini ziyaret etmek ve müşteri hizmetlerini aramak olduğunu bilmelisiniz. Bu 2 kanal sizlere her türlü sorununuz hakkında yardımcı olmaktadır.

Yorum yapın