Şekerbank Hesap Bakiyesi Sorgulama (Sms ve İnternetten)

Şekerbank bakiye sorgulama işlemleri için sistemin sunduğu tüm platformlardan yararlanabilirsiniz. ‘’Cebimdeki Güç’’ sloganı ile bankacılık işlemlerini daha kolay hale getiren Şekerbank, SMS bankacılığı ve internet bankacılığı hizmetleriyle bakiye sorgulama olanağı sunuyor. Bunlara ek olarak mobil bankacılık işlemlerini kullanarak 7/24 bakiye görüntüleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank SMS İle Bakiye Sorgulama

Cebimdeki Güç 1953 uygulaması ile bakiye bilgilerini kısa mesaj yöntemiyle edinebilirsiniz. Şekerbank SMS bakiye bilgileri için;

 • BAKIYE yazın ve 1953’e mesaj gönderin

Kredi kartı bakiye bilgileri için kullanılan kredi kartının son 4 hanesi ile işlem yapılabilir. Şekerbank kart bakiyesi sorgulama için;

 • BAKIYE boşluk kart numarasının son 4 rakamı yazın, 1953’e gönderin.

Güncel bakiye bilgileri veya kart bakiyesi SMS ile iletilmektedir. Şekerbank SMS bankacılığı işlemlerinden yararlanmak için kullanılan cep telefonu numarasının sistemde kayıtlı olması gereklidir. SMS ile bakiye sorgulama işlemlerinde, tüm GSM operatörlerinden yararlanım sağlanabilir. Her işlem için 1 SMS ücretlendirme yapılmaktadır.

Şekerbank Mobil İle Bakiye Sorgulama

IOS ve Android işletimli akıllı telefonlardan Şekerbank Mobil uygulamasını indirebilirsiniz. www.sekerbank.com.tr web adresine giriş yaparak, Mobil Bankacılık sekmesine tıklayın. Link ile doğrudan erişim sağlayarak mobil uygulamayı indirebilirsiniz.

Şekerbank mobil bankacılık sayfasının alt kısmında yer alan Google Play veya AppStore logolarına tıklayarak sanal marketlere erişim sağlayabilirsiniz. Cep telefonları ve tabletler için ücretsiz olarak sunulan mobil bank uygulamasını indirerek, dilediğiniz her an bakiye sorgulama işlemleri yapabilirsiniz.

Şekerbank mobil bank ile bakiye sorgulama için, belirlediğiniz şifre ile sisteme giriş yapın. Mobil bank menüsünde sunulan;

 • Vadesiz Hesap Bakiyesi Sorgulama
 • Kredi Kartı Limit Bilgisi Artırma ve Sorgulama
 • Kredi Kartı Ekstre Bilgisi Sorgulama
 • Kredi Kartı Güncel Borç Bilgisi Sorgulama
 • Kredi Kartı Puan Bilgisi Sorgulama
 • Kredi Kartı Taksit Bilgisi Sorgulama

İşlemlerinden istediğinize tıklayarak, hesap bakiyesi işlemlerini yapabilirsiniz. Hem banka hesabı bakiye sorgulama hem kredi kartı bakiye sorgulama menüleri ile 7 gün 24 saat kesintisiz erişim ve işlem sağlayabilirsiniz.

Şekerbank İnternetten Bakiye Sorgulama

İnternet bankacılığı sistemini kullanarak, bakiye bilgisi edinebilirsiniz. Vadeli, vadesiz mevduat hesapları, altın hesabı veya kredi kartı bakiye bilgilerini, Şekerbank İnternet Şubesi’ne giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Masa üstü bilgisayaralar, laptop, tablet veya cep telefonlarından Şekerbank internet adresine giriş yapın ve ‘’İnternet Bankacılığı’’ sekmesine tıklayın. İnternet Şubesine giriş için tek kullanımlık sms şifresi ile işlem sağlanabilir.

“Şeker Mobil Şifre”, “Mobil İmza” veya “SMS Şifre” yöntemlerini kullanarak şifrenizi belirleyebilirsiniz. Şifre belirleme sonrasında, T.C kimlik numarası ile sisteme giriş yaparak ana menüden hizmet sağlayabilirsiniz. Şekerbank internet şubesi menüsünden;

 • Hesap bilgileri görüntüleme ve hesap hareketleri izleme
 • TL, Döviz Vadesiz Mevduat Hesabı açma/ kapatma
 • Kredi Kartı işlemleri, Nakit avans/ Taksitli nakit avans

İşlemlerinden dilediğinizi seçerek, görüntülemek istediğiniz hesapların bakiye bilgisini edinebilirsiniz. İnternet veya mobil şubeden;

 • Kredi ve Kredi Kartı başvuruları
 • Vadesiz Hesap Bakiyesi Sorgulama
 • IBAN sorgulaması
 • Döviz Kurları Sorgulama

İşlem menüleriyle kolay ve hızlı hizmet seçeneği sunuluyor. İnternet erişiminin olduğu her yerden ve tüm akıllı cihazlardan erişim sağlayarak, bakiye görüntüleme veya sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgiler için 0850 222 7878 Şekerbank telefon bankacılığı sisteminden ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın