PTT Kart Şifremi Unuttum? Nasıl Yeni Şifre Alırım?

Türkiye’nin en eski resmi kurumları arasında yer almakta olan PTT, posta hizmetlerinden sonra gelişmiş şube ağı ve personelleri ile kargo sektöründen sonra banka sektöründe de yer almaya başladı. Gerek kamusal olarak, gerekse de özel yatırımlar ile Türkiye’nin en büyük yatırımlarını alarak bankacılık sektöründe yer almaya başlayan PTT artık bu sektörde de en iyiler arasında yer alarak milyonlarca kişiye hizmet vermektedir.

PTT Kart Nedir?

Yıllardır para transfer işlemleri için kullanılmakta olan ve bu konuda en iyiler arasında yer almakta olan PTT kurumunda gelen paraları çekmek için PTT şubelerinden birine gitmeniz gerekmekte idi. Ancak artık bu işlemleri gerçekleştirmek için şubelere gitmeye gerek kalmadan PTT kart sayesinde birkaç saniye içerisinde PTT Matiklerden paranızı çekebilirsiniz. PTT Kart, tıpkı bir banka hesabına ait banka kartı olarak işlev görmektedir.

PTT Kart Avantajları Nedir?

PTT Kart özellikle para alışverişi için PTT kurumunu kullanmakta olan milyonlarca kişinin istediği her saniye kartlarını kullanarak para çekme işlemlerini gerçekleştirmesini sağlamaktadır. PPT kart aynı zamanda PTT hesabınıza gelen ödemeleri görmenizi de sağlar. Eğer özellikle ticari işlemlerinizde PTT üzerinden süreç yürütmekte iseniz PTT Kart büyük kolaylık sağlamaktadır.

PTT Kart Şifremi Unuttum, Nasıl Yeni Şifre Alırım?

PTT Kart şifremi unuttum diyorsanız ve yeni şifre nasıl alırım diye düşünüyorsanız sizlere pek çok yöntemi kullanarak yeni bir PTT Kart şifresi alabileceğiniz bilgileri aktarmak istiyoruz.

PTT Şubesine Giderek PTT Kart Şifresi Almak

PTT Kart için yeni bir şifre almak istiyorsanız öncelikle herhangi bir PTT şubesini ziyaret ederek kart şifrenizin değişmesini sağlayabilirsiniz. PTT şubesine gittiğinizde yeni kart şifrenizi alabilmeniz için nüfus cüzdanı ibraz etmek zorunludur.

PTT Matik ile PTT Kart Şifresi Almak

PTT Matik sizlere unuttuğunuz PTT Kartınız için yeni bir şifre verecektir. Genellikle PTT şubelerinde olan veya PTT tarafından ülkenin dört bir yanında hizmet vermesi için kurulan PTT Matiklere giderek PTT kart şifresi alabilirsiniz. PTT Matik ile kart şifresi almak için kartsız işlemden şifremi unuttum bölümünü kullanarak yeni bir şifre edinebilirsiniz.

PTT Müşteri Hizmetleri ile Kart Şifre Değiştirme

PTT Kart şifresi değiştirme işlemini gerçekleştirmek için bir diğer seçenek ise müşteri hizmetlerini arayarak bilgi almaktır. 444 7 788 PTT müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek kartınız için yeni bir şifre talebinde bulunabilirsiniz. PTT müşteri hizmetlerine direk bağlanma işlemini gerçekleştirmek için doğrudan 0 tuşlayabilirsiniz.

SMS ile PTT Kart Şifresi Almak / Değiştirmek

PTT kart şifresi almak bir SMS ile oldukça kolay. Kısa mesaj yolu ile gerek unuttuğunuz PTT şifresini alabilir, gerekse de PTT Kart şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. SMS ile PTT kart şifresi almak için SIFRE boşluk PTT Kart arkasında yer alan numaranın son 7 hanesini yazarak 3290’a mesaj atabilirsiniz.

Yorum yapın