PTT Kart Hesap Bakiyesi Sorgulama ve Öğrenme

Kişisel olarak veya kurumsal olarak PTT kart kullanmakta olan kişiler için sürekli olarak para girişi ve çıkışı olduğu için hesap bakiyesi takibini yapmak önem arz etmektedir. Türkiye’nin en eski kurumu olan PTT tarafından sunulan, PTT kart bakiye sorgulama işlemlerini gerçekleştirerek kart içerisinde ne kadar kaldığını öğrenebilir. Günümüzde online olarak gerçekleştirilmekte olan alışverişler ile birlikte kart kullanımı büyük ilgi görür iken tercihini PTT karttan yana kullananlar yaptıkları işlemler sonrasında güncel bakiyelerini kontrol edebilmektedir.

PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

PTT’de bulunan bireysel ve kurumsal hesaplardaki bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirmek için farklı yöntemler kullanabilirsiniz. PTT hesap bakiyesi sorgulama işlemini gerçekleştirmek için ilk yöntem PTT şubelerini ziyaret etmektir. Ancak günümüzde internet teknolojisi sayesinde bu yorucu ve zaman kaybedici işlem tercih edilmemektedir. Bununla birlikte PTT şubelerine giderek gerçekleştirmek istediğiniz hesap bakiyesi öğrenme işlemini mesai saatleri dışında gerçekleştiremeyeceğiniz için gerek kalan para miktarını göremez, gerekse de gelen paraları takip edemezsiniz.

PTT hesap bakiyesi sorgulama yöntemlerinden bir diğeri ise PTT Matik oluyor. Türkiye’de hizmet vermekte olan özel ve kamu bankaları işlemler için ATM sunar iken PTT ise kendi sistemi olan PTT Matik kutuları ile PTT kart sahiplerine hesap bakiyesi öğrenme konusunda bilgi veriyor.

İnternetten PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama ve Öğrenme

PTT kart bakiyesi sorgulama ve öğrenme işlemini tüm bankalarda olduğu gibi internet üzerinden anlık olarak gerçekleştirebilirsiniz. PTT resmi internet sitesinde yer almakta olan Online İşlemler bölümüne giriş yaparak hesabınızda ne kadar para olduğunu ve para transferi gerçekleştirilen tüm işlemleri tek tek görebilirsiniz. PTT internet sitesi üzerinden gerçekleştireceğiniz hesap bakiye sorgulama işlemini 7 gün 24 saat ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

PTT hesap bakiyesi öğrenme işlemini aynı zamanda PTT telefon numarası üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. PTT iletişim bilgisi olan 444 1 788 telefon numarasını arayarak PTT Kart içerisinde ne kadar para olduğunu ve en son gelen transfer işlemlerini öğrenebilirsiniz.

PTT Telefon ile Direk Bağlanarak Kolay Hesap Bakiyesi Sorgulama

PTT direk bağlanma tuş kombinasyonları sayesinde işlemlerinizi birkaç saniye içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. 444 1 788 PTT telefon bankacılığını aradıktan sonra önce 1 sonrada 3 tuşlarını kullanarak doğrudan müşteri hizmetlerine bağlanarak hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

PTT Engelliler için Telefondan Hesap Bakiyesi Sorgulama

Türkiye’nin resmi kurumları arasında yer almakta olan PTT engelliler için telefondan hesap bakiyesi sorgulama işlemi için gelişmiş bir sistem kullanmaktadır. İşitme ve konuşma engelli olan vatandaşlar 0850 222 1 788 PTT engelli danışma hattını arayarak görüntülü konuşma gerçekleştirip hesap bakiye öğrenme işlemlerini gerçekleştirebilir.

Yorum yapın