Papara Nedir, Nasıl Kullanılır?

Türkiye’nin en yeni online ödeme sistemlerinden birisi olan Papara, internet alışverişlerinin güvenilir olarak yapılmasına aracılık ediyor. Müşterilerine online cüzdan oluşturma hakkı sunan Papara ile günün her saati para gönderebilir, kendinize para gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Sadece para gönderme işlemlerinde 1 TL komisyon alan Papara, para çekim işlemlerinden herhangi bir komisyon ya da işlem ücreti almıyor. Bu yazımız içerisinde Papara Nedir? Nasıl Kullanılır sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

PayPal’ın ülkemizde yasaklanması ile beraber online ödeme aracı sektöründe büyük bir açık meydana geldi. Bu açığı kapatmak üzere ilk olarak İninal kart sisteminin geliştirildiğini görüyoruz. İninal’in kullanıcı isteklerine karşılık verememesinden dolayı ortaya çıkan Papara, birçok soruna çare oldu. PayPal’ın kullanıcılara sunduğu hizmetlerin kat ve kat üzerine çıkmak üzeren Papara, bu konuda her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor.

Papara’nın Özellikleri ve Avantajları

Papara, bankacılık sisteminin koyduğu tüm kuralları kaldırmak için geliştirilmiştir. Online ödeme sektörü içerisinde büyük bir devrim başlatan Papara’nın kullanıcılarına sunmuş olduğu özellikler;

7/24 Para Transferi

Papara hesabınıza ülkemizde bulunan tüm bankalardan 7/24 bakiye yükleyebilirsiniz. EFT’ye gerek duymadan yapabileceğiniz bu işlemlerden sizden herhangi bir komisyon ücreti talep edilmez. Bununla beraber Papara kullanıcıları da kendi aralarında haftanın 7 günü 24 saat kesintisiz para transferi gerçekleştirebilirler.

Komisyonsuz İşlemler

Papara’da sadece para gönderirken komisyon talep edilmektedir. 1 TL olan bu komisyon ücreti Papara’nın gelişimi için harcanmaktadır. Bunun haricinde para çekmek, para yatırmak, internetten ödeme yapmak tamamen ücretsizdir. Papara, bu tarz işlemlerden ömür boyu komisyon ya da gönderim ücreti alınmayacağını taahhüt etmiştir.

7/24 Hızlı İşlem

Resmi tatil ve bayramlar olmak üzere Papara üzerinden 7/24 hızlı işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Günün hangi saatinde olursanız olun verdiğiniz talimat ve emirler 10 dk içerisinde işleme alınmaktadır. EFT sistemi olmadığından dolayı resmi tatil ve bayramlardan etkilenmemektedir.

İnternetten Güvenilir Ödeme

İnternet üzerinden alışveriş yapmak isteyen kişilerin en büyük korkularından birisi dolandırılmaktır. Kart bilgilerinin başkasının eline geçmesini istemeyen kullanıcılar, internet alışverişleri için alternatif seçenekler aramakta. Bu gibi sıkıntıların çözümü için geliştirilen Papara, internet üzerinden tamamen güvenilir bir şekilde alışveriş yapmalarını sağlıyor. Papara üzerinden yapılan alışverişlerde kimlik bilgileriniz başta olmak üzere tüm bilgileriniz gizlenmektedir.

ATM’den Para Çekmek

İninal sisteminin ülkemizde tutmamasının en büyük nedeni bakiyelerin nakit olarak çekilememesidir. Piyasada yer edinebilmek için güçlü bir çıkış yakalamak isteyen Papara, kullanıcılarına ATM üzerinden para çekim hakkı tanıdı. Papara Card üzerinden yapılan bu işlem tamamen komisyonsuzdur. Herhangi bir bankanın herhangi bir ATM’sine uğrayarak Papara Card ile para çekebilirsiniz.

Cep Telefon Numarası ile Para Çekme

Papara’nın sunmuş olduğu en büyük kolaylıklardan birisi de Papara Card’ınız yanınızda olmasa bile para çekebilmenizdir. Cepbank benzeri bir sistem Papara içerisinde de bulunmaktadır. Cep telefonuna gönderdiğiniz parayı yine herhangi bir bankanın herhangi bir ATM’sinden başarılı bir şekilde çekebilirsiniz.

Anlaşılır Ara Yüz

Papara sisteminin hem web ara yüzü hem de mobil ara yüzü oldukça anlaşılabilir bir şekilde tasarlanmıştır. Daha önce Papara’yı hiç ziyaret etmemiş bile olsanız tüm işlemleri herhangi birisine sormadan halledebilirsiniz.

Papara Nasıl Üye Olunur?

Papara’ya üye olmak oldukça kolay ve hızlıdır. BU Bağlantı adresine tıklayarak üye olabilirsiniz. Kolaylık olması açısından Facebook profiliniz ile de üye olabilirsiniz. Facebook Login ile üye olmak istemeyen kişiler, üyelik formuna İsim, Soyisim, E-Posta ve Şifre bilgilerini yazarak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.

Hesabınızın güvenliğini sağlamak adına sizlerden mail ve cep telefonu doğrulama işlemi yapmanız istenecektir. Özellikle telefon doğrulaması yapmak hesabınızın güvenliğini sağlamak adına önemlidir.

Papara Hesabına Nasıl Para Yatırılır?

Papara üzerinden işlem yapmak bir kullanıcıya para göndermek isteyen kişiler, hesaplarına nasıl para yatıracağını merak ediyor. Papara hesabına nasıl para yatırılır sorusu şu an için 3 farklı kanal üzerinden yapılabiliyor. Papara hesabınıza para yüklemek için Havale, EFT ve ATM seçeneklerini kullanabilirsiniz. İşlemlerin nasıl yapıldığı ile ilgili bilgiler;

Papara hesabına giriş yapan kişiler, üst bölümde “Hesabım” şeklinde bir menü görecektir. Bu kısma girdiğinizde “Para Yükle” şeklinde bir buton göreceksiniz. Butona tıkladığınızda Papara şirketine ait banka hesapları karşınıza çıkacaktır. Havale ve EFT seçeneğini kullanacaksınız karşınıza çıkan hesap numaralarından birine para gönderebilirsiniz. İlgili hesaplara para gönderirken açıklama kısmına kesinlikle Papara Numaranızı yazmanız gerekiyor. Aksi halde bakiyenizin hesabınıza tanımlanmadığı görebilirsiniz. Havale ve EFT ile gönderilen paraların bakiyenize yansıması ortalama olarak 15 dakika sürmektedir.

EFT üzerinden Papara hesabınıza para gönderirken bir miktar komisyon ödeyebilirsiniz. Bu nedenle Havale üzerinden para transferi yapmanızı öneririz. ATM üzerinden de para transferi yaparken minimum 10 lira komisyon ücreti ödeyeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Hangi seçeneği kullanırsanız kullanın yukarıda da belirttiğimiz üzere açıklama kısmına Papara kullanıcı adınızı belirtmeniz gerekiyor. Bazı durumlarda gönderdiğiniz paranın hesabınıza düşmesi 2 saati bulabilir. Kesinlikle endişelenmeli, müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek bunu hakkında bilgi almayı deneyebilirsiniz.

Papara Hesabından Nasıl Para Çekilir?

Papara hesaplarınızda bulunan bakiyeyi isterseniz nakit olarak çekebilirsiniz. Bunun için öncelikle “Hesabım” menüsü içerisinde yer alan “Para Çekme” kız bana giriş yapın. Burada sizden kullanmış olduğunuz bankanın IBAN numarasını yazmanız istenecektir. IBAN numaranızı yazıp para çekme talebi gönderdiğinizde paranızın hesaba 5 dk içerisinde gönderildiğini görebilirsiniz. Ancak; bir konuda dikkatli olmanız gerekiyor. Papara hesap bilgileri ile IBAN bilgilerinin aynı olması gerekiyor. Papara, farklı hesaplara maalesef ki para göndermiyor.

Papara Hesapları Arasında Para Gönderimi

Papara, kullanıcılar arasında para transferi sağlayan bir ödeme sistemidir. Bu sistem içerisinde yer alan kullanıcılar, birbirlerine 7/24 para transfer işlemi gerçekleştirebiliyor. Papara içerisinde hesaplar arası para gönderimi yapmak için karşıdaki kişinin Papara numarasını,

Mail adresini, telefon numarasından herhangi birini bilmeniz yeterlidir. Papara’ya giriş yapıp üst menüde yer alan “Para Gönder” kısmına girdiğinizde işlemlerin nasıl yapılacağı size ilk etapta anlatılacaktır.

Papara Card Nedir?

Papara, online bir ödeme sistemi olmasına karşın kullanıcılarına Papara Card adı altında bir Debit Card hizmeti de vermektedir. MasterCard alt yapısına sahip olan Papara Card ile bakiyeniz olması durumunda hem online alışveriş yapabilirsiniz hem de MasterCard anlaşmalı üye işyerlerinden POS alışverişleri yapabilirsiniz. Özellikle ülkemizdeki birçok işletme MasterCard altyapısını kullandığından dolayı PaparaCard hemen hemen her yerde geçerlilik göstermektedir. Papara profilinize giriş yaptığınızda Papara Card başvuru ekranını göreceksiniz. Kart çıkartma bedeli olarak ilk etapta sadece 10 TL ödemeniz yeterli olacaktır.

Papara Güvenilir Midir?

Online ödeme sistemleri içerisinde yer alan Papara günlük milyonlarca lira işlem hacmine sahip. Özellikle yüksek tutarlı para transferleri gerçekleştirmek isteyen kişiler, bu sistemin güvenirliğini sorgulamaktadır. Papara ile ilgili araştırma yaptığınızda bu şirketin BDDK tarafından yetkilendirilmiş, lisanslandırılmış olduğunu görebilirsiniz. Şikayetvar gibi platformları incelediğinizde Papara ile ilgili şikayetlerin genel olarak kullanıcı kaynaklı olduğunu görebilirsiniz. Şirketin kendisi ile ilgili herhangi bir sorun ya da şikayet bu zamana kadar oluşturulmamıştır. Yani kısaca; Papara şirketinin güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.

Paparanın Dezavantajları Nelerdir?

Papara’nın sürekli avantajlarını duyan kişiler, bu sistemin dezavantajları olmadığını düşünür. Papara sürekli kendisini geliştirse de her zaman bir eksiği, kusuru maalesef bulunuyor. Şu an için gözümüze çarpan en büyük eksiklik Papara’nın yeteri sayıda destek personelinin olmamasıdır. Bazı günler müşteri hizmetlerine bağlanmak için saatlerce beklemek zorunda kalabilirsiniz. Her ne olursa olsun PayPal’ın yerini alan Papara, en büyük ödeme sistemlerinden birisidir.

Papara Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanır?

Papara, kurulduğu ilk günden bu yana büyük bir yükseliş kazanmış durumda. Herhangi bir konu ile ilgili Papara müşteri hizmetleri ile görüşmek isteyen kişiler, +90 850 340 0 340 numarasını arayabilirler. Ayrıca şirket binası Üçer Sok. No:8 Çamlıca 34696 Üsküdar/ İstanbul adresinde yer alıyor.

Yorum yapın