Kredi Kartını Yurtdışı Alışverişine Açma

Kredi kartınızı yurt dışı kullanıma açma kapatma konusunda özellikle yetki sizde olsun ve istediğiniz zaman değiştirebilmek istiyorum diyorsanız, bunun en iyi yöntemi kartınızı aldığınız finans kuruluşunun mobil cep şubesine giriş yapmanızdır. Internet şubelerine de girmeniz aynı şekilde bir kullanıma fırsat verecektir ancak her yerden ulaşmak ve bu seçeneği elinizin altında tutmak istiyorsanız cep şubeler en iyi çözümdür.

Cep Şubelerden Nasıl Kart Kullanımımı Kontrol Altına Alınır?

Finans kuruluşu derken en yaygın kullanımı ile bankalardan bahsediyoruz sizler de biliyorsunuz. Kredi kartınızı aldığınız bankanın cep şubesine giriş için, eğer hala kullanmıyorsanız, yapmanız gereken bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak şifre almak istediğinizi iletmektir. Yine aynı şekilde müşteri hizmetlerinden aslında kredi kullanımınızı kısıtlayıp açabilirsiniz ancak bildiğiniz gibi ulaşım çok uzun sürdüğünden hala cep şubeler en iyi çözümdür.

Bankanızın cep şubesine giriş yaptıktan sonra, kredi kartları menüsüne gidip kartınızın ayarlarına girmenizdir. Kart ayarlarına girdiğinizde kartınızın e-ticaret sitelerinde kullanımına açma kapama ya da yurt dışı alışverişlerine açma kapama gibi özelliklerin var olduğunu göreceksiniz. Bu ayarlardan rahatlıkla işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde pek çok lider bankanın cep şubesinde bu özellik verilmektedir. Yine de bulamamanız durumunda Call Center’lardan arama yoluna gidebilirsiniz.

SMS Yoluyla Bilgilendirme

Bunun dışında bir de bankalar, müşterilerini koruma altına almak için yurt dışı alışverişlerinizi bildirim ve SMS yoluyla da haber vermeye başlamıştır. Bu haber alma seçeneğinizin bankanızda kesinlikle etkin olduğunu öğrenmenizde fayda var. Hatta ING Bank’ın son olarak yapmış olduğu ING Asistan gibi uygulamalar ile yurt dışı alışverişleriniz için sizin tanımladığınız kurallar çerçevesinde bildirimlerinin yapılması sağlanmaya başlamıştır. Bu sayede istediğiniz meblağ ya da kullanım için kural tanımlayıp kartınızı yine kullanıma açık da bırakabilirsiniz.

Yurt dışı kullanımlarının artmış olduğu bu zamanda güvenlik seviyenizi kontrol altına almanız ve bankaların yeni haber yöntemlerini kullanmanız çok elzem olacaktır.

Yorum yapın