Kredi Kartı Ekstresi Nedir?

Kredi Kartı Ekstresi Nedir?
Kredi Kartı Ekstresi Nedir?

İhtiyaçların fazlalaşmasıyla nakit para ihtiyacı da artmaktadır. Acil para ihtiyaçları oluştuğunda yeterli nakit para çoğunlukla sağlanamamaktadır. Bu nedenle her çalışan veya öğrenci bireyin en az bir kredi kartı vardır. Kredi kartlarının kullanımı yaygın olarak devam etmektedir. Bankaların kredi kartlarını kolaylıkla müşterilere vermeleri kullanım oranında oldukça artışa neden olmuştur.

Kredi kartlarıyla her ay alışverişler yapılır ve nakit para ihtiyacına gerek kalmaz. Ay sonunda veya kredi kartı alırken daha önceden belirlenen bir günde kredi kartı borcu ödemesi yapılmaktadır. Bankalar her ay ödeme tutarını ve son ödeme tarihi bilgisinin içinde bulunduğu kredi kartı ekstresi göndermektedir. Şimdi aklınızda Kredi Kartı Ekstresi Nedir? sorusunun olduğunu biliyorum. İşte Kredi Kartı Ekstresi Nedir? sorusunun cevabı !

Kredi Kartı Ekstresi Nedir?

Kredi kartı ekstresi, mevcut kullandığınız kredi kartınızla yaptığınız harcamaların detayını gösteren bir dokümandır. Kredi kartı ekstresinde, borcunuz, son ödeme tarihiniz, varsa geçmiş dönem borcunuz, asgari ödeme tutarınız ve yaptığınız harcamaların detayını göstermektedir. Bu ekstre sayesinde ay içinde nerelere ne kadar ödediniz kolayca görmeniz mümkündür. Buna ek olarak, kartınıza ait ek puan varsa bunun kullanım bilgisini de vermektedir.

Kredi Kartı Ekstresi Ne Zaman ve Nereye Gelir?

Ekstre her ay hesap kesim tarihinden sonra, son ödeme tarihinden önce tarafınıza ulaştırılır. Kredi kartı ekstresini beklemeden dönem borcunuzu internet bankacılığı, şube veya telefon bankacılığı yoluyla öğrenmeniz de mümkündür. Eğer geçmiş döneme ait borcunuz varsa bu detayı da kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ekstreyi bankadan talep ettiğinizde e-posta yoluyla gönderilir. Eğer isterseniz posta yoluyla ev adresinize teslim edilmektedir. Bankalar SMS yoluyla da borcunuzu bildirmektedir.

Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır?

Bankalar genel olarak ekstreleri e-posta, SMS veya posta yoluyla tarafınıza iletir. Kredi kartı ekstreniz elinize ulaşmadıysa şubelerden veya ATM’lerden temin edebilirsiniz. Kredi kartı ekstresinin alınacağı en kolay yol internet bankacılığıdır. Bu nedenle, hem kağıt kullanımını en aza indirmek hem de daha hızlı sonuç vermesi açısından internet bankacılığı daha yaygın olarak kullanılmaktadır.


Değerli okurlarımız, bu yazımızda tarafımıza en çok sorulan sorular Kredi kartı ekstresi nedir?, Kredi kartı ekstresi nasıl alınır ?, Kredi kartı ekstresi nasıl ödenir ve Kredi kartı ekstresinde neler görülür sorularının cevapları ve kredi kartı ekstresi hakkında birçok önemli etkenden bahsettik. Bunlar dışında kredi kartları ile ilgili diğer yazılarımız için kredi kartı sayfamızı ve sitemizi takip  etmeyi unutmayın !

Yorum yapın