İTO Sorgulama

Türkiye’nin uluslararası alanda ticaret işlemlerinden daha fazla pay elde edilmesi ve gerek siyasi olarak, gerekse de ekonomik olarak daha güçlü olması vizyonu ile kurulan İstanbul Ticaret Odası sektör sorunlarının tespiti ve giderilmesi adına çalışmalar gerçekleştirmektedir. 1882 yılında kurulan İTO bünyesinde yer almakta olan üyeler ile birlikte ticari alanda daha iyi faaliyetler gerçekleştirmek için çalışmalarını yıllardır heyecan içerisinde sürdürüyor. Peki, sizde İstanbul Ticaret Odası kaydınızı yaptırarak uluslararası pazarda daha güçlü olmak istemez misiniz? Bununla birlikte İTO portalı üzerinde mevcut üyeler için pek çok farklı sorgulama alanı yer almaktadır. İTO sorgulama işlemleri nasıl yapılır ve nelere ulaşabilirsiniz onlara göz atalım.

İTO Firma Sorgulama

Gerek firmanızın, gerekse de çalışacağınız firmaların İstanbul Ticaret Odası bünyesinde yer alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. İTO firma sorgulama bölümünde online portal üzerinden sadece firmanın bilgilerini doldurarak kayıt işleminin olup olmadığı kontrol edilebilmektedir.

İstanbul Ticaret Odası kaydı bulunan firmalar her zaman gerek Türkiye pazarında, gerekse de Uluslararası ticaret pazarında güven vermektedir. Bu yüzden sorgulama işlemi ile birlikte firmanın tüm bilgilerine ve ticaret alanlarına İstanbul Ticaret Odası üzerinden ulaşabilirsiniz.

İTO Borç Sorgulama

İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı olan tüm firmalar her yıl düzenli olarak üyelik ücreti ödemektedir. Bu üyelik ücreti firmaları pek çok alanda daha iyi bir alana taşımak için oldukça cüzi bir rakam oluyor. İTO borç sorgulama işlemi sadece İstanbul Ticaret Odası kaydı olan firmalar tarafından portala üyelik bilgileri ile giriş yaptıktan sonra sorgulanabilecek bilgilerdir.

İTO Sicil Sorgulama

İstanbul Ticaret Odası bünyesinde yer almakta olan tüm firmaların sicil kayıtlarını bir arada tutmakta ve herkese açık olarak yayınlamaktadır. İTO sicil sorgulama işlemlerini gerçekleştirerek ticaret yapacağınız firmaların durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz. İTO ücretsiz sicil sorgulama hizmeti sunarak milyonlarca ve hatta milyarlarca kişinin ticari faaliyetleri ile ilgili detayları sunuyor.

İTO Unvan Sorgulama

Firmaların unvan işlemlerinde ticari faaliyetler ile birlikte doğru bilgilerin elde edilmesi önem arz ediyor. İstanbul Ticaret Odası bünyesinde bulunan tüm üye firmaların kayıt işlemleri İTO unvan sorgulama sayfasında sizlere açık bir şekilde sunulmaktadır.

İTO unvan sorgulama alanında firmaların temel bilgilerini yazarak anında firmaların unvan bilgilerini teyit edebilirsiniz.

İTO Şirket Sorgulama

Hem kendi şirketinizin, hem de ticaret yapacağınız şirketlerin İstanbul Ticaret Odası kaydı olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. İstanbul Ticaret Odası internet sitesi ana sayfasında yer almakta olan bölümden birkaç saniye içerisinde İTO şirket sorgulama işlemini ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Yorum yapın