İş Bankası EFT ve Havale Ücretleri 2020

İş Bankası Eft ve havale ücretleri, yurt içi banka gönderileri ve KKTC bankaları arasında yapılan gönderilerde farklı oranlarda sunuluyor. Banka şubesinden havale ve eft işlemleri, internet bankacılığı havale ve eft işlemleri, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı sistemleri kullanılarak yapılan havale- eft işlemlerinde farklı işlem ücretleri tahsil edilmektedir.

İş Bankası Şubeden Havale Ücretleri

2020 havale ücretleri, hesaptan hesaba yapılan işlemlerde 40 TL olarak belirlenmiştir. Bu oran, bireysel ve özel müşteriler için 12 TL olarak sunuluyor. Şubeden yapılan hesaptan isme havale işlemlerinde 55TL- 610TL arasında komisyon tahsil edilmektedir.

İş Bankası bireysel ve özel müşteriler için hesaptan isme havale işlemlerinde 20 TL tahsil edilmektedir. Kasadan hesaba havalelerde banka müşterilerine 30 TL, diğer müşteriler için 70 ila 610 TL arasında değişmektedir.

İş Bankası şube içi hesaptan hesaba havale işlemlerinde 20 TL, kasadan hesaba işlemlerinde 20 TL işlem ücreti sunuluyor. Altın hesaplarında ise hesaptan hesaba havale 31TL- 450TL arasında gramaja göre değişmektedir.

Western Union TL ile para transferinde 11TL USD transferlerinde 3 USD havale ücreti tahsil edilmektedir.

İş Bankası Bankamatikten Havale Ücretleri

Türkiye İş Bankası bankamatikten yapılan havale işlemlerinde 11 TL tahsil etmektedir. Kartsız işlem ile hesaba para yatırma 15 TL, mesai saatleri dışında 20 TL’dir. TC ve KKTC şubeleri arasında bankamatik havale işlemleri 18 TL olarak 2020 yılı itibariyle güncellenmiştir.

İş Bankası Mobil Bank İle Havale Ücretleri

İnternet bankacılığı sistemi kullanılarak yapılan hesaptan hesaba havale işlemleri 2.90 TL, hesaptan cebe havaleler 7,5 TL olarak belirlenmiştir. TC ve KKTC şubeleri arasında yapılan internetten havale işlemlerinde 10 TL tahsil edilmektedir.

İş Bankası Şubeden EFT Ücretleri

İş Bankası şubelerinden yapılan EFT işlemlerinde bireysel müşteriler ve özel müşteriler için 21 TL, diğer müşteriler için 70 TL EFT ücreti tahsil edilmektedir. Kasadan EFT işlemlerinde 70 TL, banka müşterilerine ise 21 TL, hesaptan asgari EFT tutarı ise 16 TL olarak belirlenmiştir.

Geç EFT ücretinde 20 TL tahsil edilmekte olup, KKTC’den yapılan işlemlerde 26 TL tutar tahsil edilmektedir.

İş Bankası İnternet Bankacılığı EFT Ücretleri

Dijital bankacılık sistemleri dahilinde, İş Bankası İnternet Bankacılığı üzerinden yapılan EFT işlemlerinde; hesaptan işlemlerde 6,5 TL, geç EFT işlemlerindeyse 9,5 TL tahsil edilmektedir. KKTC’den yapılan işlemler için 13 TL tahsil edilmektedir.

İş Bankası Telefon ve Mobilden EFT Ücretleri

Telefon Bankacılığı sisteminden yapılan EFT tutarları, asgari 7,5 TL olarak belirlenmiştir. İşCep mobil uygulaması ile yapılan EFT işlemlerindeyse 6,5 TL uygulanmaktadır. Mobil bankacılık sistemiyle, mesai saatleri dışında yapılan EFT işlemlerinde 9,5 TL, KKTC’den yapılan işlemlerde ise 13 TL tahsil edilmektedir.

Çağrı Merkezi üzerinden yapılan EFT işlemleri için asgari olarak 70 TL tahsil edilmektedir.

İş Bankası Swift Ücretleri

İş Bankası hesaplarından yapılan yurt dışı veya döviz gönderilerinde USD üzerinden işlem ücreti tahsil edilmektedir. Hesaptan yapılan SWIFT ücretleri için 32 USD ve bireysel banka müşterileri için 20 USD tahsil edilmektedir.

Muhabir masraflı hesaptan SWIFT gönderilerinde 15 USD işlem ücreti alınırken, yurtdışı- yurt içi diğer bankalardan gelene döviz havale işlemlerinde 15 USD işlem ücreti alınmaktadır. Bu oran bireysel müşteriler ve özel müşteriler için 5 USD olarak tahsil edilmektedir.

İş Bankası internet bankacılığı sistemini kullanarak yapılan SWIFT işlemlerinde ise hesaptan hesaba gönderilerde asgari 18 USD işlem masrafı uygulanmaktadır.

Yorum yapın