İnternet Bankacılığı Nedir, Ne İşe Yarar?

İnternet bankacılığı kısaca açıklamak gerekir ise neredeyse şubede yapabileceğiniz tüm işlemleri internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı çalışanlar için özellikle çok büyük bir avantajdır çünkü şubelere gitmek için iş yerlerinden izin almak durumunda kalınıyor ancak internet şubesi için iş yerinizden de işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu sayede şubelere gitmek için zaman harcamaya ve şubeler de bekleyeceğiniz sıralardan tamamen kurtulmuş oluyorsunuz. İnternet bankacılığı üzerinden kredi kartınızın ekstra durumunu da anlık olarak kontrol sağlamak, kredi çekmek için başvurularda bulunmak, fatura ödeme ve daha bir çok başvuru için internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

İnternet Bankacılığını Nasıl Kullanabilirsiniz?

İnternet bankacılığı için öncelikle internet bağlantınız ve interneti kullanabilmeniz için bilgisayara ihtiyacınız vardır. Bunları sağladıktan sonra internet bankacılığı için bir üyelik şifresi almanız gerekiyor bunun için müşteri hizmetlerini arayarak üyeliğiniz için gerekli olan üyelik için şifre alımı yapmanız gerekmektedir. Bu şifrenizi aldıktan sonra internet bankacılığınızı kullanabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Ne İşe Yarar?

İnternet bankacılığı ile hesap kontrollerinizi sağlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse eğer havale yapma veya EFT gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınıza gelecek olan EFT ve havalelerin kontrollerini de sağlayabilirsiniz. Aynı zaman da hesabınızdan faturalarınızı, taksitlerinizi veya vergi gibi borçlarınızın ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı işlemlerinizi de yapabilirsiniz, kredi kartınızın size özel olan özelliklerini değiştirerek daha kullanılır hale getirebilirsiniz. Bunu aynı şekilde hesaplarınıza da uygulayabilirsiniz. Kredi çekmek için başvurularda da bulunabilirsiniz. Yani bankaların şubelerinde bulunan bir çok işlemleri internet bankacılığı üzerinden yapmanız mümkün.

En önemli olaylardan birisi ise karşınız da bulunan müşteri temsilcileriyle uğraşmak ve onlara kendinizi ifade ederken yaşadığınız zorluklardan kurtulmaktır. Banka şubelerinde ki sıraları da beklemekten kurtuluyorsunuz ve şubeye gitmek için yolda harcayacağınız zamandan da tasarruf etmiş olursunuz. Özellikle internet bankacılığının en büyük özelliklerinden birisi de mesai kavramının olmamasıdır. 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

Bu hizmetin en artı artı tarafı hafta sonuna denk gelen işlemleriniz için pazartesini bekleme zorunluluğundan kurtulmuş olmanızdır. En büyük artılarından birisi ise para transferi yapacağınız durum da banka şubelerine gitmenize gerek kalmadan yada banka atmlerine uğramadan internet bankacılığınıza girerek oradan para havalesinde bulunabilirsiniz.

Yorum yapın