HSBC Kimin, Hangi Ülkenin?

Bankacılık ve Denetleme Kurulu tarafından denetlenen HSBC Bankası, 1990 yılında Türkiye’de faaliyete başlamıştır. 66 ülkede faaliyet gösteren HSBC bankası, 3.800 ofisi ile Dünya çapında faaliyet gösteren bankalar arasındadır.

Global bankacılık hizmetleri sunan HSBC bankası; Kurumsal ve yatırım bankacılığı, bireysel bankacılık hizmetleri ve birikim yönetimi hizmetleri sunuluyor.

HSBC Türkiye

Bank şubeleri, ATM’ler, telefon bankacılığı, internet ve mobil bankacılık sistemleriyle hizmet veren HSBC’nin merkezi, Londra’dadır. Avrupa’nın pek çok bölgesinde faaliyet gösteren HSBC, Asya- Pasific bölgelerinde, Amerika, Afrika ve Orta Doğu’nun pek çok ülkesinde hizmet veriyor. 90 yılından bu yana Türkiye bankacılık sektöründe olan HSBC, Esentepe Mahallesi, Şişli’deki genel müdürlük binası ile hizmet veriyor.

HSBC Bank A.Ş ticari unvanıyla faaliyet gösteren banka; Büyükdere Caddesi, 128 numarada hizmet veriyor. Genel müdürlük telefon numarası; 0212 376 40 00 hattından iletişim desteği sunuyor. Faks iletişimleri için; 0212 366 3383 numasından hizmet sağlanıyor.

HSBC Müşteri Hizmetleri sistemi;

  • Bireysel Bankacılık; 0850 211 0 111
  • Kurumsal Bankacılık: 0850 211 0 424

Telefon numaraları üzerinden sağlanıyor. Resmi internet sayfası; www.hsbc.com.tr sisteminden faaliyet gösteriliyor. İnternet bankacılığı ve mobil bank sistemlerine, web adresinden erişim sağlanabilir.

HSBC Hangi Ülkenin Bankası?

HSBC kimin ve ortaklık yapısı nasıl oluşturulmuştur gibi konular için bankanın global faaliyetlerinden bahsedebiliriz. İngiltere merkezli uluslararası banka, Londra merkezi ile faaliyet gösteriyor. HSBC Holdıngs bünyesinde hizmet veren banka kuruluşu, Türkiye’de 90’a yakın banka şubesi ile hizmet veriyor.

1990 yılında hizmete başlayan HSBC Türkiye, 2014 yılında şube sayısını azaltmış ancak, yatırım ve yenilikler yapılarak 2015- 16 yıllarında yeniden şube sayısını artırmıştır. Teknolojik alt yapısını genişleten ve 500 milyon TL’ye yakın yatırımlarla yeniden büyüme ve gelişme sağlayan HSBC bankası, yenilikle ve dönüşüm sonrasında, bankacılık faaliyetleri geliştirmiş ve kâr oranını artırmaya başlamıştır.

1.5 yıl içerisinde teknolojik altyapısına 484 milyon liralık yatırım yapmıştır. Daha önce zarar eden bir banka yaptığı yeniliklerle beraber kar etmeye başlamıştır. 300’den fazla şubesi bulunan HSBC bankası, mobil bankacılık sistemleriyle de banka müşteri sayısını artırmıştır. Büyüme stratejilerinde başarı kaydeden HSBC Türkiye, banka faiz oranlarında normal seviyeler sunan ve Türk bankacılık sektöründe önemli bir hacme sahip olan bankalar arasında yer alıyor.

HSBC Bankası Güvenilir mi?

Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet gösteren HSBC, BDDK tarafından denetlenmektedir. Uluslararası bankacılık sektörüyle pek çok ülkede hizmet veren banka, güvenilir banka kuruluşları arasında yer alıyor. HSBC güvenilir mi? konusunda, bankanın resmi internet sayfası tüm şirket bilgilerini, ortaklık yapısını ve yönetim kurulu bilgilerini sunuyor. HSBC Bankası yönetim kurulu başkanı, David Goldon Eldon’dur. Yönetim kurulu üyeleri ve şirket belgelerinin tamamını www.hsbc.com.tr resmi web sayfasından değerlendirme yapılabilir.

HSBC Erişim

Resmi web sayfasından, telefon bankacılığı sisteminden ve mobil bank sistemlerinden HSBC erişimleri sağlanabilir. Türkiye’nin tüm kentlerinde bulunan banka şubelerinden ve dijital bankacılık hizmetlerinden bankacılık işlemleri yapılabilir. HSBC bankası, bireysel bankacılık hizmetlerinin yanı sıra kurumsal ve ticari bankacılık işlemleri, KOBI ve tarım bankacılığı alanlarında hizmet veriyor.

Kredi başvuruları, kredi kartı başvuruları hem banka şubelerinden hem de online sistemlerden yapılabilir. Bank müşterilerine özel sunulan dijital bankacılık işlemlerinin yapılmasın içinse, telefon bankacılığı sisteminden kullanıcı şifresi alınması gereklidir.

HSBC mobil uygulama linki ise web sayfası üzerinden sunuluyor. Tüm web programları ile uyum sunan internet ağına, tüm platformlardan erişim sağlanabiliyor.

Yorum yapın