HSBC ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

HSBC ATM’den para çekme limitleri, HSBC bankacılık ürünlerine göre farklılık göstermektedir. Banka kartlarının yanı sıra kredi kartlarıyla para çekme işlemleri sunuluyor. HSBC ATM’lerinden kartsız işlem menüsü kullanılarak, 7 gün 24 saat işlem sağlanabilir.

2019 HSBC ATM para çekme limiti ve para yatırma limitlerine dair tüm detaylar için okumaya devam edin. İşte detaylar…

HSBC ATM Para Çekme Limiti

HSBC ATM’lerinden bazılarında; TL / $ / € ve TL / £ / € işaretleri bulunmaktadır. Döviz işlemleri yapmak, döviz alım- satımı veya transferleri yapmak için bu ATM’leri kullanabilirsiniz.  Döviz ATM’lerinden TL’nin yanı sıra USD, EURO veya POUND işlemleri sağlanmaktadır.

HSBC vadesiz döviz hesaplarından para çekme işlemleri için kullanılan HSBC kartının, sistemde tanımlı olması gereklidir. Bu tür işlemlerde 0850 211 0 111 HSBC müşteri hizmetleri numarasından tanımlama işlemi sağlayabilirsiniz.

HSBC ATM para çekme limitleri şu şekilde belirlenmiştir;

  • Visa Electron ile; 1.500 TL’ye kadar
  • Advance ile; 2.000 TL’ye kadar
  • Premier ile; 4.000 TL’ye kadar

Para çekme işlemi yapılmaktadır. Döviz birimlerinde para çekme işlemleri için ATM’lerden sunulan günlük limitlerde, TL eşdeğeri oranında yapılmaktadır. HSBC nakit avans çekim işlemlerinde günlük 12.000 TL’ye kadar transfer sağlanabilir. HSBC döviz alım işlemlerinde günlük olarak 40.000 TL’ye kadar işlem olanağı sunulmaktadır.

HSBC ATM Para Yatırma Limiti

Nakit para yatırma işlemleri için Atm’lerden sunulan günlük limit ise 19.990 TL olarak belirlenmiştir. HSBC ATM’den kredi kartı ödemelerinde, günlük maksimum 19.990 TL’ye kadar para yatırma işlemi sağlanabilir. Döviz satma işlemi için 40.000 TL’ye kadar günlük para yatırma işlemi yapılabilir.

HSBC ATM para yatırma limiti havale işlemlerinde, 10.000 TL’ye kadar sağlanmaktadır. HSBC müşterileri kendi hesapları arasında bu limite kadar ATM’den havale yapabilirler. Başka hesaplara veya başka banka hesaplarına yapılan işlem limitlerinde de 10 bin TL’ye kadar hizmet sağlanmaktadır.

HSBC altın hesapları için ATM’lerden yapılan yatırım ve çekim işlemlerinde günlük olarak 40.000 TL’ye kadar işlem sunuluyor. Belirtilen oranların üzerinde yatırım ve çekim işlemleri için banka ile görüşme sağlanabilir.

Yorum yapın