Halkbank Kartsız İşlemler Para Çekme ve Yatırma

Halk Bankası Kartsız Para Çekme ve Yatırma
Halk Bankası Kartsız Para Çekme ve Yatırma

Halkbank ATM’lerinden para yatırma ve para çekme işlemlerinin yanı sıra transfer, ödemeler veya başvurular gibi işlemlerde yapılmaktadır. Kartlı işlem seçenekleri veya kartsız işlemler menüsünden, 7/24 para yatırım ve çekim işlemleri kolaylıkla sağlanmaktadır.

Halk Bank Kartsız Para Yatırma İşlemi

Halkbank ATM’lerinden kartsız para yatırma işlemi yapmak için öncesinde banka sistemine kayıt olmak gereklidir. Halkbank şubelerinden, telefon bankacılığı veya internet bankacılığı sistemlerinden ya da ATM’lerden kartsız işlem başvuruları yapılmaktadır.

Kullanılan cep telefonu numarasını kayıt ederek, T.C kimlik numarasıyla günün her anı işlem sağlanabilir. Halkbank kartsız para yatırma işleminde;

  • Bank24 klavyesinden ‘’giriş’’ butonuna tıklanır
  • ATM ekranından ‘’Para Yatırma’’ butonuna basılır
  • Kimlik numarası girilir
  • Yatırım yapılacak hesap seçilir
  • Açıklama kısmına bilgi girilir
  • Bank24 para yatırma bölmesinden, banknotlar yerleştirilir
  • Yatırım tutarı kontrol edilerek, ana ekrandan onaylanır. ‘’Evet’’ seçeneğine tıklayarak, para yatırma işlemi tamamlanır.

Halkbank Kartsız Para Çekme İşlemi

Halkbank ATM’lerinden kartsız para çekme işlemi yapmak için sisteme kayıtlı GSM numarası kullanılır. ATM klavyesinde bulunan ‘’Giriş’’ butonuna tıklanarak ana ekran açılır. Sonrasında ise ‘’Para Çekme’’ menüsüne tıklanır.

T.C kimlik numarası ve sistemde kayıtlı telefon numarası girilir. Cep telefonuna iletilen SMS şifresi ile Bank24 ekranındaki şifre kısmı doğrulanır. Sonrasında açılan hesap menüsünde, para çekme işlemi yapılacak hesap türü seçilir.

Para çekme tutarı girilerek, işlem onaylanır. Ardından para çekme haznesinden banknotları alarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Halkbank ATM Para Yatırım ve Çekim Limitleri

Halkbank Bank24’lerinden kartlı ve kartsız işlemler dahilinde para yatırımları ve çekim işlemleri yapılmaktadır. Günün her saati işlem olanağı sunan ATM’lerden kartlar para yatırma işlemlerinde, 20 bin TL’ye kadar günlük limit sunulmaktadır. Kartsız para yatırma işlemlerinde ise yine 20.000 TL’ye kadar günlük yatırım tutarı sunulmaktadır.

Bank24 kartlı para çekme işlemlerinde iki opsiyon sunulmaktadır. Bankamatik24 kartları ile günlük 1.000 TL’ye kadar para çekme işlemi yapılmaktadır. Premium Bank24 kartlar ile günlük 2 bin TL’ye kadar para çekme işlemi sunulmaktadır. Banka hesap sistemlerine göre günlük ATM’den para çekme limiti 1500 TL olarak belirtilmektedir.

Halkbank kartsız işlem menüsünde sunulan para çekme limiti ise günlük 500 TL’dir. Bank24’lerden yatırım ve çekim işlemlerinde 5 TL’den itibaren işlem sağlanmaktadır. 10, 20, 50, 100 ve 200 TL banknotları ile tek seferde maksimum 40 adete kadar yatırım veya çekim işlemi yapılabilir.

Bankamatiklerden para yatırma işlemlerinde banknotların yırtık veya ıslak olmaması gereklidir. Kartlı para yatırma ve para çekme işlemlerinde sunulan menüden, işlem yapılacak hesap seçilerek transfer sağlanabilir. Bank24’lerden ayrıca kredi kartı işlemleri, kredi ve kredi kartı başvuruları ile fatura ödemeleri yapılmaktadır. Döviz bozdurma işlemleri 7/24 sağlanmaktadır.

Yorum yapın