Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Hesaplama

Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemine katılanlar, birçok imkânlardan yararlanabilme avantajına sahip olur. Bireysel emeklilik sistemi sayesinde müşteriler her yıl sistemde para biriktirerek geleceğe yatırım yapmış olur. Garanti Bankası bireysel emeklilik sisteminde ne kadar paranın biriktiğini öğrenmek isteyenler internet üzerinden online bir şekilde hesaplama motorunu kullanarak hesaplayabilir. Hesaplama motoruna gerekli bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Hesaplama motoru sayesinde vatandaşlar emekli olmadan önce sistemdeki paralarının tutarını öğrenebilir.

 Garanti BBVA Bireysel Emeklilikte Bilinmesi Gerekenler

Garanti Bankası bireysel emeklilik sisteminde bulunanlar sistemde belli haklar elde eder. Aşağıda Garanti Bankası bireysel emeklilik sisteminde müşterilerin elde ettikleri haklar ile ilgili bilgiler yer alır:

 • Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemine katılanlar sistemden çıkmak istedikleri zaman 2 ay içerisinde çıkabilme hakkını elde eder.
 • Bunun yanı sıra sistemde biriken paralar sistemden çıkış işleminden sonra 10 gün içerisinde hesaplara aktarılır. Fakat hesaplara aktarılan paradan bir miktar kesilme meydana gelir.
 • Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemi ile katılımcılar, her ay düzenli olarak ödedikleri katkı paylarını istedikleri aylara bölerek ödeyebilme hakkını elde edebilir. İsterlerse toplu bir şekilde ödeyebilir, isterlerse de 3 ayda bir şekilde ödeme seçeneğini tercih edebilir.
 • Garanti Bankası bireysel emeklilik sisteminde 10 yıldan fazla kalındığı zaman ve 56 yaşını doldurup emeklilik hakkı elde edildiği zaman devletin sağladığı para yardımlarının hepsinden yararlanma olanağı bulunur.

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik İnternet Bankacılığı

Garanti Bankası’nın internet bankacılığı sayesinde bireysel emeklilik işlemleri kolay bir şekilde yapılabilir. Özellikle bankanın internet şubesi ile dileyen herkes kolay bir şekilde Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemine katılabilir. Yapılması gereken tek şey Garanti Bankası’nın resmi internet adresine girilerek site üzerinde bulunan bireysel emeklilik sistemine katılma ile ilgili adımları takip edip kolay bir şekilde sisteme katılım sağlamaktır. Bunun yanı sıra Garanti Bankası’nın internet şubesi ile sistemde bulunanlar ayda ne kadar para biriktirdiklerini kolay bir şekilde öğrenebilir. Böylece her ay hesaplara yatırılan paraların kontrolü düzenli olarak yapılmış olur. İnternet bankacılık uygulaması sayesinde çalışanlar emekli olma yaşlarına kadar sistemde ne kadar paranın birikeceği ile ilgili hesaplamaları da sitede yer alan hesaplama motoru ile yapabilir. Bu sayede herkes emekli oldukları zaman sistemde seneler boyunca ne kadar kazanç elde ettiklerini öğrenebilir.

Garanti BBVA Bireysel Olarak Emekli Olma

Garanti Bankası bireysel emekli sisteminde emekli olmak için belli şartların yerine getirilmesi gerekir. Aşağıda Garanti Bankası bireysel emeklilik sisteminden emekli olunması için sağlanması gereken şartlar ile ilgili bilgiler yer alır:

 • Garanti Bankası bireysel emeklilikten emekli olmak için ilk önce sistemde 10 yıldan fazla bir sürede faaliyet gösterilmesi şartı aranır.
 • Bununla birlikte sistemden emekli olmak için 56 yaşının doldurulmuş olması gerekir.
 • Yaş koşuluna uyum sağlanıldıktan sonra sistemden emekli olanlar devletin sağladığı bütün para yardımlarını alabilir.
 • Bunun dışında ek olarak devletten %25 oranında para desteği elde edilebilir.

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik İçin Ödemeler Nasıl Olur?

Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemine her ay yatırılan katkı paylarının ödemeleri isteğe göre belirlenir. İsteyen katkı paylarını düzenli bir şekilde her ay yatırabilir. Bunun haricinde yıllık olarak toplu bir şekilde de ödemeler yapmak mümkündür. Bireysel emeklilik sistemine yapılan ödemelerin zamanında işleme geçmesi gerekir. Yani tatil günlerinde ödemelerin yapılması durumunda günlerde aksama görülebilir. Bu yüzden tatil günlerine dikkat edilerek ödemeler düzenli bir şekilde zamanında yapılmalıdır.

Garanti BBVA Bireysel Emekliliğin Tercih Edilmesi

Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemine katılım gösterenler birçok fayda kazanmış olur. Aşağıda Garanti Bankası bireysel emeklilik sisteminde faaliyet gösterilmesi durumunda müşterilerin elde ettiği yararlar hakkında bilgiler yer alır:

 • Garanti Bankası bireysel emeklilik sisteminde yer alanlar, bankanın internet ve mobil şube uygulaması ile bütün işlemlerini kolay bir şekilde yapabilme şansına sahip olur.
 • Bunun yanı sıra bankanın müşteri hizmetlerinin her saat diliminde aktif olması da müşterilerin anında ulaşmasını kolaylaştırır. Üstelik Garanti emeklilik çağrı merkezinin sesli yanıt sistemi ile hiç kimse işlem sırası beklemeden direkt olarak telefondan yapmak istedikleri işlem için menülere ulaşabilir.
 • Bankanın bireysel emeklilik sisteminde yıllar boyunca kalanlara devlet %25 oranında para desteği yapar.
 • Ayrıca 10 yılı ve 56 yaşını doldurmuş olanlar sistemde emekli olma durumlarından dolayı ayrıldıkları zaman devletin sağladığı paranın %100’ünü alabilir.
 • Sisteme katılanlar, ödedikleri katkı paylarını istedikleri şekilde ödeme şansına sahip olabilir.

Garanti BBVA Bireysel Emekliliğe Otomatik Katılım

Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemine katılacaklar belli şartları ve kuralları yerine getirmelidir. Özellikle yaş sınırlarını göz önüne almak oldukça önemlidir. Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemine katılmak isteyenlerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Bununla birlikte 45 yaş sınırının geçilmemesi şartı aranır. Yani 45 yaşından büyük olanlar Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemine katılamaz. Sisteme katılım gösterilmesi için Garanti Bankası’nın resmi internet sitesine giriş yapılması gerekir. Sistemde yer alan bireysel emeklilik sekmesi aracılığı ile işlemlerini kolay bir şekilde yapabilir. Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemine giriş yaparak bütün herkes emeklilik yıllarına kadar büyük kazançlar elde edebilir.

Yorum yapın