En İyi ve En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi

2019 yılı kredi kartı kampanyaları, en çok tercih edilen bankaları belirliyor. Kredi kartlarının özellikleri, taksitlendirme seçenekleri, bonus puanları, para ödülleri, indirim oranları, faiz oranları ve uçuş millerine göre avantajlar sunuluyor.

Yılın en iyi & avantajlı kredi kartları ve özelliklerini değerlendirdik. Size en cazip gelen kartlar için bankaların web sayfaları üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Genç kartlar, öğrenci kartları, çift opsiyonları kredi kartları gibi pek çok seçenek bulunuyor. Alışverişlerinizde cazip fırsatlar edinmek için öneri listemizi inceleyin.

En İyi Kredi Kartları

Avantajlarıyla değerlendirilen en iyi kredi kartları, faiz oranları ve kampanyaları ile belirleniyor. Genel kullanımlar için tasarlanan kredi kartları arasında, en çok tercih edilen kredi kartları şu şekildedir;

 • Yapı Kredi World Card

%1.60 taksitlendirme faiz oranı ile avantaj sağlayan World Card kredi kartı, birbirinden cazip 13 kampanyası ile en ideal kartlar arasında yer alıyor. Kredi kartının yıllık kart aidatı 76 TL’dir.

 • Garanti Bankası Bonus

Yıllık kart ücreti ise 69 TL olan Garanti Bonus, alışveriş faiz oranı olarak %2,02 oranı uyguluyor. Üye işyerleri ile sunulan promosyonları, para puan ve olanakları ile 100’den fazla cazip kampanya sunuyor.

 • Akbank Axess Kart

8 TL yıllık kart ücreti ile avantaj sağlayan kredi kartı, çok sayıda kampanyası ile tercih edilen kartlar arasındadır. %2,02 faiz oranı ile en iyi kredi kartları arasında değerlendiriliyor.

En Cazip Seyahat Kredi Kartları

Uçuş mili kazandıran, uçak bileti kazandıran ve akaryakıt indirimleri sağlayan en ideal kredi kartları şu şekildedir;

 • Parafly Kredi Kartı

Halkbank kredi kartı, havayolu seyahatini sık kullananlar için cazip avantajlar sunuyor. “Her yer lounge” kampanyası ile hava alanlarında 50 TL’ye kadar gıda harcamaları ücretsiz olarak muazzam avantaj sağlayan bir kredi kartıdır.

Uçak bileti almanın yanı sıra puanlar ile tatiller ve rent a car gibi hizmetler sağlanıyor. Setur ile anlaşması olan Halkbank Parafly kartın aidat ücreti 65 TL’dir. Aktif kullanımlarda kart ücreti talep edilebilir.

 • Total Kart

TEB kredi kartı, en avantajlı kredi kartları arasındadır. Özellikle karayolu seyahatini ve ulaşımlarını çok yapanlar için fırsatlar sunan bir kart çeşididir. TEB Total Kart, akaryakıt alışverişlerinde fırsatlar sunuyor. Total akaryakıt istasyonlarında anında %5 indirim kazandıran bir kredi kartıdır. Total kartlar ile ayrıca bonus puan kazanılıyor. Sonraki alışverişlerde kullanmak üzere, üye işyerlerinden bol bol bonus kazanılabilir.

 • OPET World Card

Yapı Kredi Bankası kredi kartı OPET World Card, 2.000 TL’ye kadar tüm yakıt alışverişlerinde %1.5 oranında puan kazandırıyor. Kart, 2.000 TL üzeri yakıt alışverişlerindeyse %3 puan veriyor. Diğer alışverişler için de tüm Yapı Kredi üye işyerlerinde para puan kazanılıyor.

Aidatsız Kullanılan Kredi Kartları

Bankaların sunduğu kredi kartı aidatını ödemek istemeyen kişiler için alternatif kartlar sunuluyor. Kart aidatı olmadan kullanılabilen kredi kartları şu şekildedir;

 • Akbank Free Card
 • HSBC Concept Kart
 • HSBC Concept Advantage Kart
 • Ing Pegasus Plus
 • Pegasus Plus Kredi Kartı
 • Garanti Flexi Card
 • Maximum Kart- İş Bankası
 • QNB Finans Fix Card

Aidatsız kredi kartları başvurusu yapmak için, bankaların resmi internet sitelerinden form ile işlem sağlayabilirsiniz. Aylık faiz oranları, yıllık faiz oranları, kredi hesapları, taksitlendirme opsiyonları, para puan seçenekleri gibi kredi kartı özelliklerini değerlendirerek, online, mobil ve banka şubelerinden başvuru yapılıyor.

Öğrencilere En Avantajlı Kredi Kartları

Üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalar, sundukları indirim, puan ve kampanyaları ile cazip kredi kartları sunuyor. 18 ve 25 yaş arası öğrenciler için sunulan kredi kartları, belirli oranlarda tanımlanan limitlerle kullanılabilen kartlardır. 2019 kampanyaları ile gençler için en cazip kredi kartları şu şekildedir;

 • Bonus Genç Kredi Kartı

Yıllık kart ücreti olmayan genç kartın alışveriş faiz oranı %2.2 olarak sunuluyor. Burger King anlaşmalı kart ile yapılan alışverişin %50’si oranında bonus kampanyası sunuluyor.

 • İş’te Üniversiteli

İş Bankası kredi kartı, 18 yaş üzeri üniversite öğrencilerine yıllık kart ücreti olmayan opsiyon sunuyor. Kartın alışveriş faiz oranı, 2019 güncelliği ile %2.12’dir. Müzekart olarak kullanılabilen İş’te Üniversiteli kart; Cinemaksimum, Vialand, Gratis, Teknosa, NumNum ve İş Kültür Yayınları’nda indirim sağlıyor.

 • Axess Exi26

Akbank’ın 18- 26 yaş arası öğrencilere verdiği kredi kartının alışveriş faiz oranı % 2.02 olarak belirlenmiştir. Üstelik ilk 2 yıl kart aidatı ücreti alınmıyor.

Yorum yapın