Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim

Çok zor durumdasınız ve paraya mı ihtiyacınız var? Günümüzde paraya sıkışanlar genelde ilk çözüm yolu olarak bankalardan kredi almayı tercih ediyor. Ancak bankalar kredi verecekleri kişinin siciline ve kredi notuna bakarak değerlendiriyor. Yani eğer kredi notunuz düşükse bankalar size kredi vermeyi kabul etmez. Peki, banka dışında nereden para bulabilirsiniz? Eğer bu sorunun cevabını öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Kamu Kuruluşları

Öncelikle oldukça zor bir durumdaysanız belediyelerden ya da Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlükleri tarafından size gıda, giyim ve sağlık gibi alanlarda yardımda bulunabilirler. Tabi sizlere bu yardımın yapılması için önce sizin finansal durumunuzu incelemeleri gerekiyor.

Senetle Cep Telefonu Alma ve Satma

Eğer kredi notunuz düşükse ve bankalardan kredi alamıyorsanız başka yerlerden de para bulabilirsiniz. Son zamanlarda senetle cep telefonu bozdurmak çoğu kişi tarafından tercih edilmeye başlandı. Örneğin: Taksitle bir cep telefonu satın alın ve onu değerinden biraz daha az düşük bir maliyetle bir telefon mağazasına satın. Böylece elinize nakit bir para geçmiş olacak. Son günlerde oldukça tercih edilen bu yöntemin dezavantajı tabii ki cihazı piyasa değerinde satın alıp sonrasında daha ucuza satmanız oluyor.

Evkur Kredisi

Banka dışında para ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir diğer yöntem ise Evkur kredisi! Peki, nedir Evkur kredisi? Evkur kredisi de aynı senetle cep telefonu satın almaya benziyor. Bildiğiniz gibi Evkur mağazalarında cep telefonu da dahil olmak üzere tablet, dizüstü bilgisayar gibi elektronik cihazlar da satılmaktadır. Ve Evkurun avantajlarından da birisi de kredi kartınız olmasa bile elden de taksitle ürün satın alabilmeniz. Eğer Evkur üzerinden sıfır bir ürün satın alırsanız ve aldığınız ürünü siz satarsanız elinize nakit bir para geçecektir. Ancak yine de göz önünde bulundurmanız bir durum vardır ki o da satacağınız ürünün aldığınız fiyattan daha düşük fiyata satacak olmanızdır.

Tefecilere Dikkat Edin!

Eğer paraya çok ihtiyacınız varsa size senet imzalatarak borç para vermeyi teklif eden kişilere dikkat edin. Çünkü size çeşitli evraklar imzalatarak dolandırma riskleri oldukça fazladır. Bu yüzden dikkatli olun.

Yorum yapın