Avivasa BES İptal Ayrılma Formu Telefon Numarası 444 11 11

Ülkemizde zorunlu hale gelen Bireysel Emeklilik Sigortası ile birlikte artık çalışmakta olan kişilerin maaşlarından otomatik olarak kesintiler yapılıyor ve onlar adına birikim hesabında toplanıyor. Güzel ve para biriktirerek geleceğe yönelik bir adım olan BES işlemi otomatik olarak gerçekleştirilir iken talep etmeniz durumunda iptali yapılabilmektedir. BES iptal işlemini yapar iken çalışmakta olduğunuz kurumun bağlı olduğu sigorta şirketi ile iletişime geçilmeli ve ayrılma formu veya telefon numarası üzerinden iletişime geçilmelidir. Peki, Avivasa bes iptal işlemini yapmak için 444 11 11 telefon numarası ve ayrılma formu ile nasıl işlem yapılır?

Avivasa BES İptali, Cayma İşlemi

Avivasa BES iptal işlemini gerçekleştirmek için 3 farklı seçenek kullanabilirsiniz. Size en uygun iletişim kanalı ile iletişime geçerek Avivasa tarafından gerçekleştirilen Bireysel Emeklilik Sistemini iptal ederek mevcutta maaşınızdan yapılan kesintileri geri talep edebilirsiniz. Avivasa bireysel emeklilik iptal etmek için işlemlerin başlamasından sonra 60 gün içerisinde bildirimi gerçekleştirmeniz gerekiyor. 60 gün içerisinde Avivasa iptal işlemini yaptıktan sonra mevcut kesintiler herhangi bir kesintiye uğramadan vereceğiniz IBAN’a iade edilmektedir.

Avivasa Telefon ile BES İptali

Avivasa telefon ile BES iptali yapmak için 444 11 11 telefon numarası üzerinden müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Telefon ile Avivasa tarafından gerçekleştirilen Bireysel Emeklilik Sigortasını iptal etmek için sizlerden talep edilecek olan evrakları hazırlayarak göndermeniz gerekiyor. Evrakları Avivasa yetkililerine ulaştırdığınızda gerekli işlemler yapılmakta ve BES sürecinde kesilen ödemeler tarafınıza 10 gün içerisinde yapılmaktadır.

Avivasa Faks ile BES İptali

Avivasa faks ile BES iptal işlemini gerçekleştirmek için öncelikle dilekçe doldurmanız gerekmektedir. Dolduracağınız Avivasa BES iptal dilekçesi daha sonra 0216 634 38 88 numarasında faks gönderilmesi gerekmektedir. BES ayrılma talep formu Avivasa yetkililerine ulaştıktan sonra müşteri hizmetleri size form üzerinde yer almakta olan telefon numarası üzerinden iletişime geçecek ve gerekli işlemler ile ilgili bilgilendirme sağlayacaktır.

Avivasa Bireysel Emeklilik fonuna dahil olan ve daha sonra iptal işlemi gerçekleştirenler için soru-cevap olarak merak edilen konulara değinmek istiyoruz;

Avivasa BES İptalinde Param Ne Zaman Hesaba Geçer?

Gerçekleştireceğiniz Avivasa bes iptal işleminin ardından fonda mevcut olan paranız 10 iş günü içerisinde hesabınıza geçecektir. Gerçekleştirilen BES iptal işleminden dolayı devlet katkısı gerçekleştirilecek olan ödemeye dahil edilmemektedir.

Avivasa BES İptal Süresi Ne Kadar?

Avivasa bireysel emeklilik iptal süresi 60 gündür. 60 günden sonra gerçekleştirilecek olan iptal işlemlerinde kesintiler oluşmaktadır.

Avivasa BES Sorgulama Nasıl Yapılır?

Avivasa BES sorgulama işlemini gerçekleştirerek mevcut fonunuz hakkında bilgi alabileceğiniz gibi gerçekleştirdiğiniz iptal işleminin durumunu da kontrol edebilirsiniz.

Yorum yapın