Antalya Vergi Dairesi Satışa Çıkarılan Hacizli Araçlar

Antalya Vergi Dairesi tarafından satışa çıkarılan araçlar, amme alacaklarından dolayı haczedilen araçlardır. Devlet alacaklarından ötürü satışa sunulan hacizli araçlar, ihale usulü satışa sunuluyor. Açık artırmaya katılmak isteyen kişilerin, Antalya Vergi Dairesi internet sisteminden başvuru formu oluşturması gereklidir.

Antalya Vergi Dairesi Araç Satış Sistemi

Resmi internet sayfası; www.ant-vdb.com.tr adresi üzerinden hizmet veren Antalya Vergi Dairesi, motordan kamyona, binek otolardan ticari araçlara dek çok sayıda araç satışı sunuyor. Belirlenen tarihlerde ve belirlenen muhammen bedel üzerinden satışa sunulan araçların tamamı, internet sayfasından görüntülenebilir.

Antalya Vergi Dairesi hacizli araçlar satış platformundan, Antalya ve civarındaki tüm satışa sunulan araçlar incelenebilir. Taşıtların markaları ve modelleri, nitelik ve cinsleri, hasar bilgileri, çekilme nedenleri ve detaylarının tamamı sunuluyor. Ancak Antalya Vergi Dairesi, araç bilgilerindeki herhangi değişikliklerden ötürü sorumlu olmadığını belirtmektedir. Satışa katılmayı düşünen vatandaşların, satıştaki araçları bulundukları otoparklarda gidip görmeleri önerilmektedir.

Antalya Vergi Dairesi Taşıt Satışları

Antalya Vergi Dairesi haczedilen araç satışlarının tamamı, nakit para ile yapılmaktadır. Satışlar, belirlenen tarih ve yerlerde, ihale usulünde yapılmaktadır. Açık artırmaya katılmak için vergi dairesi tarafından sunulan katılım formlarının doldurulması ve ihale öncesinde iletilmesi gereklidir.

Antalya Vergi Dairesi hacizli araç satışlarında, fatura verilmemektedir. Ancak satışın yapıldığına dair, vergi dairesi tarafından hazırlanan tahsilat makbuzları veriliyor. Genellikle oto tamircileri ve servislerinin talep gösterdiği haczedilen araçlar, hasarlı araçlardan oluşmaktadır.

Satın alma işleminden sonra, belge ve harçlar ile otopark masrafları alıcıya aittir. Antalya Vergi Dairesi internet sayfasından, hacizli araç satış usullerine dair tüm detaylar yer almaktadır. Araçların da tüm bilgileri online olarak sunulmaktadır.

Antalya Vergi Dairesi Muhammen Ücretler

Araçların açık artırma satışları için sunulan başlangıç fiyatlarına, muhammen bedel denilmektedir. Antalya Vergi Dairesi tarafından, amme borçları nedeniyle haczedilen taşıtlar, satışa sunulan fiyatları ve maksimum belirlenen fiyatlar dahilinde ihale usulünde satışa sunuluyor.

Taşıtların ilk açık artırmalarında şayet belirlenen muhammen bedelin %75 oranın sağlanmamış ise bir sonraki satış yapılır. Yani istenilen fiyatın elde edilmesi ve kamu borçlarının kapatılması için yeniden açık artırma satışı yapılır.

Alanya, Kumluca, Muratpaşa, Kalekapı, Serik ve Kurumlar Vergi Dairelerinin yanı sıra Manavgat ve Kumluca Vergi Daireleri tarafından satışa sunulan çok sayıda araç bulunuyor. Binek otolar, ticari taşıtlar, kamyon, kamyonet, otobüs ve minibüs gibi araçlar satışa sunuluyor. Ayrıca yat ve kotra satışları için de Antalya Vergi Dairesi tarafından satış usul ve esasları belirlenmektedir.

Tüm araçların muhammen bedelleri, belirlenen açık artırma tarihlerinden önce online sistem üzerinden sunuluyor. Ancak satışlar, online olarak yapılmamakla birlikte sadece belirlene açık artırma salonlarında ve vergi dairesi tarafından belirlenen tarihlerde yapılmaktadır. Araçların, otopark alanlarında incelenmesi önerilmektedir.

Yorum yapın