Akbank Kasa Kiralama Ücreti

Ülkemizdeki bankacılık sektörü sürekli olarak kendisini geliştirmekte ve gelişen teknolojinin bütün detaylarını sistemine entegre etmektedir. Bilindiği üzere bankaların daha çok müşteriye ulaşması ve bünyesine kazandırması için de, müşterilerin taleplerinin ve isteklerinin bankalar tarafından en iyi şekilde karşılanması gerekir. Bankaların son yıllarda önem verdiği bankacılık hizmetlerinden bir tanesi de kiralık kasalar olmaktadır.

Bazen hatıra olarak, bazen de çok önemli bir delil olarak saklanmak isteyen kıymetli evraklar ve madenlerin yanında; hatıra eşyaları ve fotoğraflar bile kasaların kiralanarak kullanılmasına konu olmaktadır. Ülkemizde faaliyet göstermekte olan 25 bankanın neredeyse birçok farklı şubesinde kiralık kasa kullanımı yaygındır. Özellikle Akbank bünyesinde oluşturulan kasa kiralama hizmetinde verimli bir sonuç almak isteyen müşterilerin, Akbank Web sitesinden kiralık kasaların hizmet verdiği şubelere bakmaları gerekir.

Akbank Kiralık Kasa Kiralama ve Süresi

Kiralık kasa ücretleri, kiralama süresine ve kasada saklanacak olan unsurların büyüklüğüne göre değişecektir. Bilindiği üzere gelişen teknolojiyi ve hizmet politikasını geliştirmek için özel bir araştırma departmanı olan Akbank bünyesinde, kiralık kasalar 1, 3, 6 ve 9 ayın yanında yıllık olarak da kiralanmaktadır. Elbette Akbank bünyesinde kiralanan bu kasalara ödenecek ücretler ise Akbank tarafından belirlenmektedir. Genellikle 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren banka şubelerinde sınırsız erişim imkanı bulunan kiralık kasaların genel kullanımı ise sadece hafta içi ve mesai saatleri ile sınırlandırılmıştır. Bunun yanında ek hizmetler için Akbank tarafından farklı ücretlendirme yapılmaktadır.

Akbank Kiralık Kasa Hizmeti Ücretleri

Akbank tarafından kiralık kasalarda ödenecek ücret, kasaların boyuna göre değişiklik gösterecektir. Öncelikle küçük boy kasalar için Akbank tarafından belirlenen depozito bedeli ve kiralık kasa yıllık ücreti 240 TL’dir. Orta boylarda ise vergi dahil edileceği unutulmamalı ve bunun yanında 300 TL’den kiralama ücreti ve depozito bedeli ödenmelidir. Bunun yanında ise Akbank’tan kiralanan büyük boy kasalarda ise kasa ücreti ve depozito bedeli 420 TL olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda orta boy kasalarda olduğu gibi büyük boy kasalarda da BSMV vergisi müşterilerce ayrıca ödenmek zorundadır.

Yorum yapın