Akbank Faiz Oranları

Akbank vadeli mevduat hesapları, 2020 güncel oranları ve vade seçenekleriyle sunuluyor. Akbank e-mevduat hesapları ile yüksek faiz oranı kazançları sunuluyor. Hem Akbank Direkt internet bankacılığı sisteminden hem de mobil bankacılık sistemlerinden vadeli e-mevduat hesapları oluşturulabilir.

Akbank vadeli mevduat hesapları ise yalnızca banka şubelerinden oluşturulmaktadır. Vadeli mevduat veya e-mevduat seçeneklerine göre banka hesabı oluşturularak, vade sürelerine göre kazanç sağlanabilir.

Akbank E-Mevduat Faiz Oranları

Akbank e-mevduat faiz oranları, 100 bin TL’ye kadar yapılan yatırımlar için faiz sürelerine göre kazanç seçeneği sunuyor. İnternet ve mobil bankacılık sistemleriyle oluşturulan e-mevduat hesapları için sunulan faiz oranları şu şekildedir;

  • 7 ila 27 gün arasında sunulan faiz oranları %2 olarak belirlenmiştir.
  • 28 gün ile 31 gün arasında yapılan mevduat hesapları için %17 faiz oranı veriliyor.
  • 32 gün ile 45 gün arasında verilen %18 faiz oranı aynı zamanda 46- 91 gün arasında yapılan mevduat hesapları için de sunuluyor.

Akbank e-mevduat faiz oranlarında ayrıca; 92 gün ile 180 gün aralığında, 181 gün ile 365 gün aralığında yapılan mevduat yatırımları için %18 oranında faiz kazancı veriliyor. 100 bin TL üzerinde yapılan yatırımlar için daha farklı faiz oranları sunuluyor.

Akbank resmi internet sitesi; www.akbank.com.tr adresinden vadeli mevduat hesapları için sunulan faiz oranlarını 2020 güncelliğinde görüntüleyebilirsiniz. E-mevduat başvuruları içinse internet sistemi üzerinden hızlı ve kolay şekilde başvuru yapılabilir.

Akbank Serbest Hesap Mevduat Oranları

Akbank müşterilerine özel sunulan ve henüz Akbank müşterisi olmayanlarında katılabileceği Serbest Hesap sistemi, hoş geldin faiz oranı ile ekstra kazanç seçeneği sunuyor. İlk 3 ay boyunca %23 oranında faiz kazancı sunan Akbank Serbest Hesap, EFT gönderimleri için de ücretsiz uygulama seçeneği sunuyor.

2020 Akbank mevduat oranı, Serbest Hesap programıyla %23 olarak belirlenmektedir. 100.000 TL ve daha üzerindeki yatırımlar için Serbest Hesap oluşturulabilir.

Akbank şubelerinden bireysel başvuru yapılarak, Serbest Hesap Hoş Geldin faiz oranlarından yararlanım sağlanabilir. Ücretsiz EFT transferleri için herhangi bir pasif bakiye zorunluluğu bulunmamaktadır. Akbank BKM üzerinden ücretsiz EFT gönderimleri yapılabilir.

Akbank Erişim Sistemi

Tüm mevduat hesapları için başvurular, yalnızca Akbank şubelerinden yapılıyor. Türk Lirası mevduat hesapları ve döviz mevduat hesapları için yurt içindeki tüm Akbank şubelerinden hesap oluşturulabilir.

Akbank internet sayfasından e-mevduat hesapları oluşturulabilir. Mobil bankacılık sistemiyle Akbank Direkt menüsü sunan banka, mobil bank uygulamasıyla da e-mevduat hesap seçeneği sunuyor.

Akbank telefon bankacılığı sistemi 444 25 25 numaralı telefonlarda 7 gün 24 saat kesintisiz olarak sağlanıyor. Bireysel bankacılık işlemleri yapmak ve vadeli mevduat hesaplarıyla ilgili bilgi almak için Akbank müşteri hizmetlerinden erişim sağlanabilir. Güncel faiz oranları ve vade seçeneklerini dijital menüden inceleybilirsiniz.

Yorum yapın