Adana Vergi Dairesi Satışa Çıkarılan Hacizli Araçlar

Adana Vergi Dairesi, kamu borçları nedeniyle haczedilen araçlar ve gayrimenkuller satışıyla, internet sitesi üzerinden bilgi portalları sunuyor. Hacizli araçların satışları, vergi dairesi tarafından belirtilen tarih ve mekanda yapılmaktadır. Araçların satışların online yapılmamakla birlikte, online sistemlerden yalnızca araç bilgileri ve açık artırma detayları sunulmaktadır.

Adana Vergi Dairesi; www.adanavdb.gov.tr resmi web sitesi üzerinden hizmet veriyor. Hacizli araçların ve gayrimenkullerin satışları için internet sistemi üzerinden liste içerik sunuluyor.

Adana Vergi Dairesi Araç Satış Sistemi

Adana Vergi Dairesi tarafından kamu borçlarının ödenmesi için haczedilen araçlar, ihale usulünde satışa sunulmaktadır. Araç satış sisteminde; kamyon, kamyonet, pikap, binek oto, ticari araç, motosiklet, otobüs, minibüs ve lüks araçlar gibi pek çok seçenek bulunuyor. Trafikten çekilen araçlar, kamu borçları nedeniyle haczedilen araçlar gibi tüm seçenekleri detayları, online sistem üzerinden sunuyor.

Adana Vergi Dairesi araç satışlarının tamamı, açık artırma usulünde yapılmaktadır. Araçlar için belirlenen muhammen bedel üzerinden yapılan açık artırma, vergi dairesi tarafından belirlenen tarih ve zamanda, ihale salonunda yapılmaktadır. Araç satışında tüm harçlar, alıcıdan tahsil edilmektedir.

Ceyhan Vergi Dairesi, Kozan Vergi Dairesi, Ziyapaşa Vergi Dairesi, Yüreğir Vergi Dairesi, Beşocak Vergi Dairesi ve Çukurova Vergi Dairesi tarafından satışa sunulan hacizli araçlar için, araç bilgileri ve muhammen bedelleri online olarak sunuluyor.

Adana Vergi Dairesi Satılık Araçlar

Açık artırma tekniğinde satışa sunulan hacizli araçlar için, satışa çıkarılan araçların satış yeri, satış yöntemi, satış tarihi, satış saati ile araçların marka, model, cinsi gibi bilgilerin tamamı sunulmaktadır. Motor ve şaşe numaraları online menüde sunuluyor ancak bazı araçların bilgilerinde farklılık olabileceği belirtiliyor.

Adana Vergi Dairesi, satışa sunulan araçların otopark bilgilerini de sunuyor ve alıcı adaylarının araçları bulundukları yerlerde incelemesi gerektiğini belirtiyor. Hacizli araçların satışı için yapılan ihalelere katılmak için öncelikle başvuru yapılması gereklidir. Online sistem üzerinden katılım formları sunulmaktadır.

İhale saatlerinden yarım saat öncesine kadar, katılım formları ile satışa katılmak mümkündür. Açık artırma, belirlenen muhammen bedel üzerinden yapılmakta ve en yüksek fiyatı veren kişiye satılmaktadır.

Hacizli araçların satışları için muhammen bedel oranı sağlanmamışsa, araç satışı için ikinci ihale sağlanır. İkinci ihale süresi ise yaklaşık 3 ay sonrasında yapılmaktadır. Ancak bu süre içerisinde kamu borçlarının ödenmesiyle, hacizli satış ihalesi iptal edilmektedir.

Adana Vergi Dairesi araç satışları, kanun ve mevzuatların belirlendiği şekilde yapılmaktadır. Vergi Dairesi iletişim ve bilgi alımları için 189 VİMER telefon numaralarından erişim sağlanabilir.

Vergi İletişim Merkezi olarak hizmet veren VİMER, hacizli araçların satışları ve diğer işlemlerde bilgi sunumu yapmaktadır. Satılık araçları, bilgi ve görsellerini ise www.adanavdb.gov.tr sisteminden, Menkul Mal İhale İlanları logosuna tıklayarak görüntüleyebilir, tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın