2020’de Para Kazandıracak İş Fikirleri

2019da Para Kazandıracak İş Fikirleri
2020da Para Kazandıracak İş Fikirleri

Artık insanlık paranın en üst düzeyde önem kazandığı bir dönemi yaşıyor. Bir kafesteymişcesine dildiğince dilediği yere gidememekte, dilediğini yapmaktan mahrum yaşamaktadır. Ancak özgür ruhlu birçok birey, bu duruma karşı savaş açıp, kendi işinin patronu olmayı arzuluyor. Az sermaye ile iş kurup, kendi işinin patronu ve kendi dünyasının özgür bireyi olmanın birçok fırsatı bulunuyor. Hayallerin gerçekleştirilmesi, hali hazırdaki işte mümkün olmadığından, hedeflere ulaşım için tek yol kuşkusuz kendi işinin patronu olmaktır. Yeni etkili bir iş kurmak için az bir sermaye ve yeni, özgün bir fikir yeterlidir. Geriye kaliteli üretim, özveri ve fedakârlık geliyor. Düşük sermaye ile iş kurulabilecek bazı iş fikirleri şunlardır;

 • Korku Evi, Evden Kaçma Oyunu Kurulumu: Başlarda büyükşehirlerde yayılmaya başlayan, günümüzde artık küçük şehirlerde de yaygınlaşan korku evleri, girişimciler için olağanüstü iş fırsatlarından birisidir. Özellikle gençler arasında bir hayli popüler durumdadır. Başarılı kurgularla yapılan korku evleri, oldukça rağbet görmektedir. Bazı markalar bulunuyor ki, bayiliği ile özgün senaryolar müşterilere sunulabilmektedir. Bir il, ilçe veya beldede rakip olmadığı durumlarda hızlı büyüme olanağı olan işlerden birisidir.
 • VIOP’ta İş: Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyası’nın kısaltması olan VIOP ile de iş kurularak kendi işinin patronu olmak mümkündür.
 • Solucan Gübresi Üretim Tesisi: Hızla gelişmekte olan iş olanaklarından birisidir. Kazancı bol, çiftçilerce özellikle tercih edilmeye başlanan gübre türlerindendir.
 • Mantar Yetiştiriciliği: Az sermayesi olanlar için ideal iş fikirlerinden birisidir.
 • Yarasa Gübresi Satışı: Ürünlerdeki üretimi %50 ila %120 oranında artıran ve sıkça tercih edilen yarasa gübresi, artık Türkiye’de de oldukça rağbet gören gübre türlerindedir. Dolayısıyla Türkiye’deki yeni iş fikirleri arasında öncelikli yer alan işlerdendir.
 • Catring Hizmeti: İrili, ufaklı her kurum ve firma artık yemek fabrika ve firmalarından personel yemeklerini temin etmektedir. Dolayısıyla da gelişen, az sermayeli ve ilerisi bulunan iilerdendir.
 • Teraryum ve Minyatür Bahçeleri: Son zamanda sıkça merak uyandıran ve popülerleşen işler arasındadır.
 • Danışmanlık Hizmeti: En kazançlı işerden birisidir. Danışmanlık sektörü az sermaye ile büyük gelirler elde edilebilecek sektörlerden birisidir. En önemli olan uzmanlık alanında danışmanlık yapılmasıdır.
 • Oto Kurtarıcı ve Yol Yardım: Gerek belge, gerek araç ve gereç açısında biraz yüksek maliyetli işlerdendir ve sermayesi de büyük gibidir. Ancak bir adet araçla ve K Belgesiyle işe başlanabilmektedir. Asistan firmalarla yapılan antlaşmalar neticesinde marka, sigorta ve filolara özel çekim, kurtarma hizmetleri verilebilmektedir.
 • Freelance (Bağımsız) İşler: Az sesrmaye ile yapılabilecek işler arasında yer almaktadır. Yazarlık, logo ve grafik tasarım ile web site tasarımı, editörlük, satış ortaklığı, çevrim içi satış ve pazarlama gibi birçok iş olanağı ve seçeneği mevcuttur. Bu işlerde en önemli unsur yapmak değil, kaliteli yapmaktır. Aksi durumda tutunmak ve gelir elde etmek çok zordur.
 • Yaşam Koçluğu: Artık insanlar dertlerini anlatmak, sicak kanlı kişilerden öğüt ve tavsiye almaya ihtiyaç duyuyor. Bu sebeple yaşam koçluğu oldukça popüler olmuştur. Yol gösterici, insanların yaşantısında farkındalık oluşturmaya yardımcı olan, başarıya adım atmalarına vesile olan yaşam koçları oldukça yüksek tutarda paralar kazanmaktadır. Küçük bir ofis veya evden (Homeoffice) olarak ilk başta başlanılabilir.

Ayrıca yumurta üretimi, fotoğraf stüdyosu açmak, çay ocağı açmak, evden eve nakliyeciklik ve balık üretimi işleri de oldukça rağbet gören işlerdendir. Dahası okul kantini açmak veya ihalesiyle devralmak, seyyer satıcılık gibi işler de düşük sermayeli işlerden sayılmaktadır. Reklam ajanslığı açmak, Çikolata dükkanı açmak, Yoga – Pilates ve Meditasyon Salonu açmak da en cazibe işler arasındadır.

Çocuk aktivite merkezi açmak, AVM’lerde stand kurmak, Meyve suyu barı açmak, Oto yıkama dükkanı açmak ve Güzellik salonu açmak gibi işler 2019 yılının en popüler işleri arasındadır. 2019 yılının ayrıca en çok rağbet gören kârlı işleri arasında Emlakçılık, Etüt Merkezleri de yer almaktadır.

Neticede durum girişimcide bitmektedir. Yapılacak işe ne denli inanıldığı kazancı da doğrudan etkilemektedir. Acelesiz sağlam kafayda düşünüp, doğru planlamayla işe girişmek gerekli. Çok daha az sermayeli işler arayanlar da elbette ki var. Doğrudan yönelecekleri alan ise İnternettir. Video çekimi ve düzenlemesi, ürün tanıtım ve pazarlama işi başlıca büyük getiri getiren internet iş fikirlerindendir. Bilindiği gibi broşür ve bilbortların devri kapandı. İnternet ortamına yönelim arttı. Bu işi yapan kişi ve platformlar da büyük önem kazandı. Bu alanlarla ilişkili olan sosyal medya da gelir elde edilebilecek platformlar arasındadır.

Sosyal Medya Danışmanlığı: Sosyal medya pazarlama, reklamcılık ve tanıtımla birlikte bir de uzmanlığa bağlı danışmanlık olanağı bulunuyor. Özellikle kurumlar büyük önem vermektedir. Kampanya, ürün vb. tanıtım ve pazarlama süreçlerinde danışmanlık hizmeti veren kurum, birey ve topluluklar var. Ciddi düzeyde de gelir elde edilen ortamlardan birisidir.

Webmaster İşi, Web Site Yöneticisi: Bir web sitesinin kurulumundan ziyade işlerle meşgul olunan iştir. Bir sitenin arama motoru uyumluluğunu, tasarım ve görsel yeterliliği ile içerik gereksinimlerini belirleyen, sitenin düzen ve kitle takibini üstlenen bağımsız webmaster birçok kurum tarafından özellikle aranmaktadır. Büyük oranlarda da paralar kazanılabilmektedir.

Yazarlık: Çevrim içi platformlarda metin veya reklam yazarlığının yanı sıra ayrıca e-kitap yazarlığı ve gölge yazarlık olanakları bulunuyor. Dahası birey veya kurumlara gölge yazarlık hizmeti veren kaliteli yazarlar var. Birey ya da kurum adına kitap, makale ve denemeler yazan yazarlar büyük meblağlar kazanabilmektedir. Kişisel bir biyografı veya mesleki bir anlatının temellendirildiği kitap, 2000 TL’den yüksek paralar getirebiliyor.

Uygulama Geliştirme ve Grafik Tasarımcılığı: Görselliği kuvvetli kişiler görsel tasarım grafik tasarımcılığı veya uygulama geliştirme işleriyle de para kazanabilmektedir.

Fotoğrafçılık: Özel günlerde veya kişisel talepler doğrultusunda resim çekme, fotoğraf albümü oluşturma maksatlı yapılan bir iş olup, iyi düzeyde geçim sağlatabilecek işlerdendir.

Kaligrafi – Hat Sanatı: Kendince bir sanat dalı olan kaligrafi ve Hat sanatı bilenler de gelir elde edebilmektedir. Sanatsal değer arz eden yazılı tablo ve ürünleri insanlar çokça tercih ediyor. Özellikle isimlerini yazdırma konusunda adeta sıraya giriyorlar. Bu bilgi ve yetiler de gelir elde ettirecek iş kurmaya olanak sağlar.

Daha da ileriye gidilecek olursa boyacılık, düğün asistanlığı, Takı tasarımcılığı, hediyecilik, resim – heykel ve çicim ustalığı, eğitmenlik ve su bayiliği işleri de gelir elde ettirecek işler arasında yer alıyor.

Büyük Çaplı İşler

Daha büyük çapta işler düşünenler için de birçok seçenek mevcut. Mobilya mağazası kurma, şarküteri açma, e-Ticaret sitesi kurma, Kargo şubesi alma, tatil beldelerinde pansiyon açma gibi işlerde 2018 yılında çokça rağbet gören ve gelir elde ettiren işlerdendir.

Tavsiye: Yapılacak işi bireyin kendisi belirler. Elde var olana göre işler seçilmelidir. Para mı, zaman mı, yetenek veya çevre mi?

Para: Somut ve ürün bazlı işlere odaklanmak mantıklıdır.

Uzmanlık: Somut ve sanal ortamlarda iş kurmak mantıklıdır.

Yetenek: Çevrim içi tanıtım, somut üretim alanında işlere girişmek mantıklıdır.

Zaman: İnternet ortamındaki işlere yönelmek akıllıcadır.

Tümü: Holding kuracak potansiyel var demektir. Somut bir işin çevrim içi platformlarda ve somut alanlarda ciddi yükseltilebileceği ve keyfi tercihle yapılacağı bir iş kurmak mantıklıdır.

Eve İş Veren Firmalara Başvuru Nasıl Yapılır ?

81 ilde evde ek iş yapmak istiyorum diyenlere eve iş veren firmalar sitemiz ve facebook sayfamız üzerinden yapılan başvuruları takip etmektedir. Sizde ek işi yaparak ayda binlerce tl para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki başvuru formunu doldurup başvuru yapabilirsiniz. Evlere ek iş veren firmalar başvuruları değerlendirip size dönüş yapacaktır. İş başvurusu ve işler için herhangi bir ücret istenmemektedir.

Evde yapabileceğiniz diğer ek işler için facebook sayfamızı ve web sitemizi takip etmeyi unutma !

Yorum yapın