Yalova’da Kamp Yapabileceğiniz Ücretsiz Kamp Yeri

0

Yalova’da Kamp Yapabileceğiniz 3 Kamp Yeri adlı yazımıza öncelikle Yalova’yı tanıyarak başlayalım. Yalova Marmara bölgesinde bulunan en küçük Marmara Şehri’dir. Yalova kamp yapma konusunda, diğer Marmara şehirlerine kıyasla daha çok sakin ve kafa dinleyebileceğiniz bir şehir olarak Yalova’yı tercih edebilirsiniz. İstanbul, Bursa ve İzmit gibi büyük şehirlere yakınlığı ile ulaşımı kolay , hafta sonu gezi veya kamp aktiviteleri için ideal bir seçim olacaktır. Dilerseniz orman, dilerseniz şelale, dilerseniz de deniz kenarında kolaylıkla kamp yapabilirsiniz.

1- Hasan Baba Piknik Ve Kamp Alanı

1kamp.com

Yalova Hasan Baba Piknik Ve Kamp Alanı yemyeşil ormanı ile sizlere süper bir kamp deneyimi sunacaktır . Bu kamp alanı Çınarcık’ta olmasından yanı sıra , oldukça yüksek bir bölgede yer alıyor. Yalova Çınarcık manzarası eşliğinde kamp yapabilirsiniz . Şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunan kamp bir toplu taşıma ulaşım sağlamamaktadır. Özel aracınızda gidebilirsiniz. Tuvalet ve içilebilir su kaynakları bulunmaktadır. Girişler ücretsizdir.

2- Gökçe Barajı Kamp Alanı

1kamp.com

Gökçe BarajıYalova‘da Gökçedere üzerinde, içme suyu temini amacıyla 1980-1989 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.
Kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 1.330.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 62,00 m, normal su kotunda göl hacmi 25,50 hm³, normal su kotunda göl alanı 1,28 km²’dir. Baraj yılda 37 hm³ içme-kullanma suyu sağlamaktadır. (Kaynak: 13.06.2021 Wikipedi). Kamp yapmak isteyen, kampçı dostlarımıza kamp yapabileceğiniz en temiz ve güzel kamp yeri diyebiliriz. Kamp yapmak için olanaklar ise; Yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar ve çadır kamp yerleri. WC, elektrik ve çeşme

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku