Kamp
Genel,  Yaz Kampı

Türkiye’de Yazın Kamp Yapılacak 5 Yer

Türkiye‘nin birbirinden güzel, çadırınızı atıp keyif yapabileceğiniz yüzlerce yer vardır. Bugün ise sizlere Türkiye’de yazın yapabileceğiniz kamp yerlerini sizler için derledik. Yaz için gerekli ekipmanları yanınıza almayı unutmayın. Eğer bu konu hakkında bilgi edinmek isterseniz, öneri bölümünden inceleyebilirsiniz.

1- Kelebekler Vadisi / Ölüdeniz

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Kelebekler_Vadisi

Bu aralar en meşhur vadilerden olan Kelebekler Vadisi, en özel keşiflerden biridir. Fethiye’de denize girebileceğiniz, hem de tertemiz bir havada, ulaşımı zor bir koyda manzaranın tadını çıkarabileceğiniz bir kamp yeri. Tüm bunları yaparken paraşüt heyecanını da tadabilirsiniz. Kelebekler Vadisi’nde çadır kapasitesi 125’lere kadar çıkıyor. Kamp alanında dalış eğitimi de alabilirsiniz. Elektrik, duş ve tuvalet hizmetleri günün belli saatlerinde ücretsiz olarak verilmektedir. Kamp alanına günlük uygun fiyatlarla konaklama yapabilir, Çadırda rahat edemeyen misafirleriniz için, çevredeki bungalovlara yönlendirebilirsiniz.

2- Salda Gölü / Burdur

Salda Gölü, Türkiye’nin Burdur şehrinin Yeşilova ilçesinde, ilçe merkezine tam 4 km uzaklıkta bulunan , ormanlar ile kaplı tepeler, kayalık araziler ile çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. Eğer kamp yapmak isterseniz de hem ücretli hem de ücretsiz yapabileceğiniz yerler bulunmakta. Ücretli yerlerde, elektrik, su, internet gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Ücretsiz yerlerde ise biraz yer bulmak zor diyebiliriz. Gitmeden önce kesinlikle arayıp bilgi almanız en doğrusu olacaktır.

3- Olympos Kampı / Antalya

Olimpos,antik kenti Antalya’nın batısında Kumluca İlçesi Tahtalı dağının 10 km kuzeyinde kalan Likya yerleşimidir.[1] Antalya’ya 85,7 km. uzaklıkta, Caretta Caretta kaplumbağalarının yavrulama alanı olduğundan sit alanı olarak korunan, genellikle üniversite öğrencileri ve sırt çantalı turistlerin tercih ettiği bir tatil mahallesidir. Ağaç evleri, çadır mekanı olarak kullanılabilecek açık alanları, Likya Yolu üzerinde bulunması önemli özellikleridir. Olimpos Beydağları Millî Parkı sınırları içinde yer alır. Eğer Olimpos’ta Kamp atmak isterseniz, Ücretsiz olarak konaklama yapabilirsiniz. Ama unutmayın ki merkeze uzak olduğu için ihtiyaçlarınızı alıp gitmenizi öneririz.

4- Cunda Ada Kamp Alanı / Balıkesir

ADA CAMP OTEL Cunda adasının midilliye bakan sahilindedir. Özel kumsal plajıyla cunda tabiat parkının ve yeşilliklerin içinde doğayla ve denizle bütünleşmiştir. Odaların tümü plaj kenarındadır içlerinde duş-wc,TV önlerinde dinlenme balkonlarıyla alışıla gelmişin dışında aklınızda kalacak bir tatil ortamı sunacak. Otel dahilinde plajda yer alan tam deniz manzaralı ve akşam günbatımının en güzel izlendiği restoranda Türk mutfağı ve deniz ürünlerinin keyfine doyamayacaksınız. ADA CAMP otelde çocuklar için oyun alanı ,basket,voleybol sahası ve 6 tonluk deniz akvaryumu yer alır. Tesisin bulunduğu yer trekking , bisiklet , şnorkelli yüzme, dalış ve olta balıkçılığı için idealdir. Cunda merkez 3 km. havaalanı 50 km. mesafededir. Kaynak; http://www.adacamping.com/

5- Datça Aktur Kamp Alanı / Muğla

Her yıl site içerisinde sanat etkinlikleri yapılmaktadır. Ayrıca, Datça’da birçok festival düzenlenmektedir. Datça’nın kendine özgü doğa yapısında üreyen eşiz bitki türleri ile hazırlanan yemekler konaklamaya gelen misafirlerimizin lezzetine sunulmaktadır. Afrodit’in doğduğu antik kent Knidos, görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Aktur’a 30 km. mesafede bulunan Knidos antik kenti, turistlerin deniz ve kara yoluyla uğramadan geçmediği muhteşem bir antik kenttir. Datça, ekosistemi, florası ve faunası ile 200 den fazla endemik türü barındırır, onlarla kendinizi doğaya ait hissedeceksiniz! Datça Aktur’un üç B’sini tatmadan gitmek olmaz; BAL, BALIK, BADEM Kaynak; http://www.datcakamping.com/kamping.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir