Tunceli’de Kız Öğrencilerin Yurttan Çıkartılmasına Tepki: ‘Bizler Banka Değiliz, Sizler Tüccar Değilsiniz’

Tunceli’de barınma sorunu yaşayan ve merkez Atatürk Mahallesi’nde bulunan KYK kız öğrenci yurdunda geçici olarak kalan 4 kız öğrencinin asıl kayıt olan öğrencilerin geldiği gerekçesiyle dün akşam saatlerinde yurttan çıkarılmasını yurttaki öğrenciler protesto etti.

Sözcü’den Evren Demirdaş’ın haberine göre, Tunceli’de barınma sorunu yaşayan ve merkez Atatürk Mahallesi’nde bulunan KYK kız öğrenci yurdunda geçici olarak kalan 4 kız öğrenci dün akşam saat 21.00 sıralarında yurttan çıkarıldı.

Öğrenci arkadaşlarının yurttan çıkartılmasına tepki gösteren yüzlerce öğrenci ise durumu protesto etti. Öğrenciler, “Susma sustukça sıra sana gelecek, barınma hakkımız söke söke alırız” şeklinde sloganlar attı.

‘Bizler para bankası değiliz, sizler tüccar değilsiniz’

Bir süre sonra kız öğrencilerin eylem yaptığı yurdun önüne gelerek öğrencilerle konuşmak isteyen Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan’a öğrenciler “bizler para bankası değiliz sizler tüccar değilsiniz” diyerek tepki gösterdi.

Kız öğrencilerin arkadaşları için yaptıkları eyleme KYK erkek öğrenci yurdunda kalan öğrenciler de destek verdi. Protestolar saat 03.00’e kadar devam etti.

Kaynak : Onedio

Yorum yapın