‘Taksi’ serisinin yıldızı Samy Naceri, İstanbul sokaklarında taksi kullandı

1998 yılında çekilen Fransız yapımı ‘Taksi’ filminin yıldızı Samy Naceri, bir film görüşmesi için İstanbul’a geldi. ‘Taksi’ serisindeki rolüyle ün kazanan oyuncu, özel bir toplantıya katılmak için Beyazıt’ta kaldığı otelden taksi durağına yürüdü.

Samy Naceri’ye Fransız sosyal medya fenomeni Parisa ve menajeri Don Kerry eşlik etti. Naceri, Cağaloğlu’ndaki taksi durağına geldiğinde taksi bulamadı. Ünlü oyuncu, yaklaşık 20 dakika taksi bekledi.

Naceri, İstanbul’un tarihi caddelerinde yürürken ve taksi beklerken hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirdi. Fransız aktör bindiği taksinin direksiyonuna da geçti, İstanbul sokaklarında taksi kullandı.

“TÜRKİYE’DE OLMAK MUAZZAMDI”

Fransız aktör İstanbul’daki tecrübelerini DHA’ya aktardı. 60 yaşındaki oyuncu, “Türkiye’ye 15 gün önce de tatil için gelmiştim. Bugün bir davet üzerine İstanbul’dayım” dedi.

Samy Naceri, “Bana tarihi yerleri gezdirdiler. Osmanlı’dan Atatürk’e kadar olan tarihi eser ve olaylar hakkında bilgi verdiler. Tarihe ilgi duyan bir kişi olarak Türkiye’de olmak muazzamdı” ifadelerini kullandı.

Fransız yıldız, “Türkler sokakta gördüğünde beni tanıyor ama gelip konuşmak için utanıyorlar, ben de öyle olduğunu anlayınca selam veriyorum. Onlar da gelip benimle konuşuyor. Böyle büyük muazzam bir şehirde, turistlerin çokça ziyaret ettiği bir şehirde taksi sorunu olması çok üzücü” şeklinde konuştu.

“SAÇLARINIZI KOPARIRSINIZ”

Naceri “Gezdiğim ve film çektiğim şehirlerde araba kullanmayı seviyorum. Trafik yoğunluğu yüksek olan şehirlerde de araba kullandım. O yüzden İstanbul trafiğinde de zorlanmadım. Moskova veya Paris trafiğini görseniz saçlarınızı koparırsınız. Oraların trafiği daha da beter” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’DE TAKSİCİ OLMAK İSTEMEZDİM”

“Eğer oyuncu olmasaydınız Türkiye’de taksici olur muydunuz?” sorusuna dünyaca ünlü oyuncu, “Burada taksici olmak istemezdim çünkü trafik çok karışık” cevabını verdi.

Kaynak : Milliyet

Yorum yapın