Son dakika – Novak’tan itiraf: “Büyük acılar çektim”

Fenerbahçe’nin Çek oyuncusu Filip Novak, yaşadığı sakatlık problemlerini anlattı ve sarı-lacivertli takımda hedefi açıkladı.

İşte 31 yaşındaki futbolcunun sözleri: “Sakatlık nedeniyle ayrı kaldığım 8 ay aranın ardından milli takımda arkadaşlarımı görmek beni mutlu etti. Tekrar milli takımda olmayı istiyorum. Atmosfer çok güzel. Hepimiz birbirimize yardım ediyoruz, önemli olan da bu. Dizimde büyük bir sorun vardı. Acıyı hafifletmek için farklı yöntemler denemek zorunda kaldık. Prag’a profesör Pavel Kolar’a gittim, Portekiz’de bir doktora gittim. O dönem, fiziksel anlamda benim için zorlayıcı oldu. Dizime yapılan müdahalenin ardından aşil tendonunda acı başladı. Her şeyin yoluna girmesi zaman aldı.

“Dizimdeki sorun minimal durumda”

Şu anda dizimdeki sorun minimal durumda, daha iyiyim. Yüzde 80 diyebilirim. Umarım kötü şansı atlatmışımdır, her şey daha iyi olacak.
EURO 2020’de takımla olamadığım için çok üzüldüm. Bir maçı stattan izledim, gerçekten harika bir tecrübeydi. Fenerbahçe altın çağına geri döndü mü bilmiyorum ama bu sezon kesinlikle şampiyon olmak istiyoruz. Geçen sezon şampiyonluğu ucundan kaçırdık. Fenerbahçe’nin hedefi her sezon şampiyonluktur, umarım bu sezon başarırız” dedi.

Kaynak : Milliyet

Yorum yapın