Son dakika haberleri – Burak Elmas: Galatasaray için yorulmak bize batmıyor

Galatasaray Kulübü’nün başkanı Burak Elmas, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. beIN Sports’a konuk olan Burak Elmas’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Geçtiğimiz seçim, Türkiye’de örnek gösterilecek bir seçim süreci yürüttük. Galatasaray adına çok önemli bir seçimdi. Bu seçime aday olmak bir iktidar mücadelesi değil, Galatasaray adına verilen bir mücadeleydi.”

“YORUMLAK BİZE BATMIYOR”

“Yorulduk ama Galatasaray için yorulmak bize batmıyor. Seçime hazırlanırken, kazanmaktan ziyade bazı prensiplere sahip çıkmayı daha önemli gördük. Liyakat sahibi, alanında uzman, projelerine hakim arkadaşlarımla yola çıktık. Sonunda da Galatasaray üyeleri bize bir teveccüh gösterdi.”

“PEMBE BİR TABLO BEKLEYEREK GELMEDİK”

“Bu makama gelirken sorunların büyüklüğünü biliyorduk. Seçime girerken kaybetmekten korkmadık. Kazandıktan sonra da koltuk kaygısıyla hareket etmiyoruz. Pembe bir tablo bekleyerek gelmedik. Henüz çok yeniyiz. Yoğun çalıştık. Bu 3 ayda, bir-iki senelik çalıştığımızı hissediyoruz. Umarım dışardan da böyle algılanıyordur.”

“TÜM SEKTÖRLER PANDEMİDEN ETKİLENDİ”

“Tüm sektörler pandemiden etkilendi. Buna futbol ve diğer spor branşları da dahil. Ancak bizim kulüplerimizin sorunlarının sebebi pandemi değil. Pandemi üzerine geldi.”

“400 MİLYON LİRA CİVARI”

“Bankalar Birliği anlaşması imzalandı. Biz iki tane imzaladık. İkinci imzalanan, pandemi dönemi nakit açığının büyük bölümünü kapadı. Galatasaray’ın karşı karşıya kalacağı ödeme miktarı, faiziyle birlikte 400 milyon lira civarı. Seneye ödemeler başlayacak. Belli bir mali disiplin gerekiyor. Bugün elinizde 3-4 senelik kontratlar varsa ve o kontratlardan çıkamıyorsanız nakit yaratıp o faizi ödeme şansınız olmuyor.”

Kaynak : Milliyet

Yorum yapın