Son dakika! Erdoğan’dan son seçim anketleriyle ilgili flaş açıklama

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Ziyaretimde bakanlar ve vekillerin yanı sıra iş dünyasının temsilcileri de eşlik ediyor. Angola ve Togo’ya Türkiye’den cumhurbaşkanı düzeyinde ilk ziyaretler olması hasebiyle bu ziyaretler önem taşıyor. Bu ziyaret ülkelerimiz arasında yeni bir dönemin de başlangıcı olacaktır.

Ziyaretlerimiz kapsamında meclis hitabımız da olacak. Karşılıklı ziyaretlerimiz ilişkilerimizde önemli bir ivme yakalanmasına vesile oldu. İlişkilerimizi daha ileriye nasıl götüreceğimize ilişkin değerlendirmelerimiz olacak.

Türkiye ile Afrika’yı her alanda yakınlaştırmayı sürdürüyoruz. Türkiye, Afrika ülkeleri için stratejik bir ortak.

KILIÇDAROĞLU’NUN BÜROKRATLARA UYARISI

Öncelikle bu açıklama CHP zihniyetinin vesayet zihniyeti olduğunun açık bir itirafıdır. Vesayet çağrısından başka bir şey değildir. Bu hukuk dışı çağrı, kamu düzenine ciddi bir tehdittir. Bunlar demokrasinin ne olduğunu bilmiyor. Bay Kemal’in heves ettiği vesayet günleri geride kaldı. Türkiye bu hukuk devletidir. Bay Kemal’in adeta oyun oynadığı bir alan değildir. Şunu bilmesi lazım heves ettiğiniz günler ki vesayet günleridir onlar da geride kaldı. Herkes görevinin hukuka uygun bir şekilde yapmak mecburiyetindedir. Kılıçdaroğlu’nun bu tehdidi açıkça bir suçtur. Sen nasıl olur da bu ülkenin memurlarını tehdit edersin. Yeri geliyor polisi yargıyı tehdit ediyorsun. Sen kimsin? Bu güne kadar AK Parti zihniyetinden böyle bir şey duydunuz mu? Kılıçdaroğlu’nun kamu görevlileri ilk tehdidi de bu değildir. Daha önce hakimlerden başladı polislere öğretmenlere kadar tehditler savurdu. Bir de tarih veriyor. Hadi bakalım, ne yapacağını göreceğiz. Bu ülkede memurunun, polisinin hakkını savunan bir iktidar vardır. Merkez Bankası’nın bağımsızlığını savunuyorsun. Randevu istediğin gün sana randevu verdi. Bağımsız olmasa sana bu randevuyu verir miydi.

Özellikle son dönemde ortaya atılan anketlerin ne amaçla yapıldığı ortada. Manipülasyonlardan bıktık. Gerçekçi anketler bunları ayaklar altına alacak. Anket şirketlerine benim güvenimin kalmadığını daha önce söylemiştim. Şahsımın cumhurbaşkanı seçildiği seçimlerde bunu gördük. Yalan terörüi ile algı operasyonları ile hükümetimize saldıran kesimler şimdi de anketlerle bunu devam ettiriyorlar. Sahte ve hileli anketlerle vatandaşa yön çiziyorlar. Milletin gönlüne giremeyen yalan yanlış sahte anketlerle milleti yönlendirebileceklerini zannediyorlar. Milletimizin balon anketlere gereken cevabı en güzel şekilde vereceğine inanıyorum.

Kaynak : Milliyet

Yorum yapın