Genel,  Haberler

Pandemi Sonrası Kampçılık Nasıl Olacak?

Pandemi Sonrası Kamp

1 Haziran itibariyle normalleşme sürecine giriyoruz. Kamp alanları tekrar hizmet vermeye başlayacak Pandemi süresi boyunca kısıtlı alanlarda kamp kuran kamp severler artık kamp alanlarını kullanmaya başlayabilecekler. Pandemi sonrası kamp alanlarına giderken dikkatli olmakta fayda var çünkü hala virüs tehlikesi geçmiş değil.

Pandemi Sonrası Kamp Alanı Düzeni

Pandemi sonrası kamp alanlarının düzenini sağlamak için hijyen kurallarına uymak çok önemli. Hijyen kuralına uyduğunuz zaman kamp alanında düzenli olmanız mümkün, çadırı kuracağınız alanı seçerken doğal alanda olmaya özen gösterin, kalabalık düzene sahip olan alanlarda kamp yapmaktan kaçının çünkü hala virüs tehlikesi devam ediyor. Kamp alanından sorumlu görevlilerin uyarılarını mutlaka göz önünde bulundurun.
Pandemi Sonrası Kamp Nasıl Yapılır?

Pandemi sonrası kamp normal dönemde yapılan kamplar ile aynıdır. Pandemi öncesi kamptan tek farkı hijyenik koşullarda yapılmasıdır, hijyen kurallarına dikkat ederek kamp yapmaya başlayabilirsiniz, ilk etapta toplu kamp yapmaktan uzak durmanızda fayda var zaman geçtikçe arkadaş çevreniz ile birlikte kamp alanlarını kullanabilirsiniz, arkadaş çevrenizle gittiğiniz zaman mümkünse herkes kendi çadırını kullansın iki kişilik çadırlar tercih etmeyin, çadırın içi kapalı olduğu için bulaş oranında artış meydana gelebilir bu nedenle tek çadır kullanmak sağlık açısından büyük bir önem taşıyor.

Pandemi Sonrası Kamp İçin Gerekli Koşullar


Pandemi sonrası kamp alanlarında gerekli olan tüm koşulları yerine getirmek kamp alanından sorumlu kişilere aittir. Bu koşulları sağlamayan alanlarda kamp yapmak sağlık açısından büyük bir risk taşımaktadır. Koşulların sağlanıp sağlanmadığını öğrenmek için varsa kamp alanının internet sitesini çok net bir şekilde incelemeniz gerekiyor gerekli belgelere sahip olmayan tesislerde kamp yapmak ciddi oranda sağlık problemi yaşamanıza neden olur bu nedenle titiz bir şekilde araştırma yapın belgesi olmayan tesislerden uzak durun. Sağlık koşullarında kamp yapmak özellikle Pandemi sonrasında konforlu olmanıza yardımcı olmaktadır lütfen bu kurallı göz önünde bulundurarak kamp alanlarına gitmeye özen gösterin.

Pandemi sonrası Kamp Kuralları:

  • Pandemi sonrası ilk defa kamp yapıyorsanız hijyen kurallarına uymaya devam edin, dezenfektan kullanmaktan kaçınmayın,
  • Çadırınızı kendiniz götürün, tesis tarafından sağlanan çadırları kullanmayın
  • Kendi eşyalarınızı kullanmaya özen gösterin
  • Eşyalarınızı kimseyle paylaşmayın

Diğer Yazılarımız için; https://1kamp.com/ veya https://1kamp.com/category/haberler/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir