Oyuncu Ekipmanı Satarak Para Kazanmak

2020 yılında elektronik ürün sektörünün en hareketli piyasalarından biri de oyuncu ekipmanları oldu. Özellikle e-spor sektörünün genişleyen hacmi, oyuncu ekipmanı sektöründeki hareketliliğin ivmelenmesini sağladı. Peki oyuncu ekipmanı satarak para kazanmak mantıklı mı? Oyuncu ekipmanı tedarik etme yolları nedir?

Oyuncu Ekipmanı Nedir?

Profesyonel veya hobi amaçlı bilgisayar oyunu oynayan kişiler; oyun kalitesini yükseltmek ve daha konforlu oyun oynayabilmek için oyuncu ekipmanlarına ihtiyaç duyabilirler. Oyuncu ekipmanları belli başlı bilgisayar bileşenlerinden oluşur. Oyuncu ekipmanı olarak nitelendirilen bilgisayar bileşenleri şu şekildedir;

  • Oyuncu Monitörü
  • Oyuncu Mouse
  • Oyuncu Mouse Pad
  • Mekanik Klavye
  • Oyuncu Kulaklığı
  • SSD
  • Yüksek Çözünürlüklü Ekran Kartları
  • Oyuncu İşlemcileri

Ucuz Oyuncu Ekipmanı Nereden Bulunur?

Oyuncu ekipmanları ülkemizde genelde yurtdışından döviz bazlı olarak girer. Oyuncu ekipmanı satmak için ekipmanları ucuza temin etmek gerekir. Ucuza oyuncu ekipmanı temin etmek için Alibaba, Aliexpress gibi yurtdışı menşeili e-ticaret platformlarından toplu alımlar gerçekleştirmek mantıklı olabilir. Eğer vergi levhanız varsa ve vergi mükellefiyetiniz tesis edilmişse bayilik veren firmalarla görüşme sağlamak mantıklı olabilir. Türkiye’de oyuncu ekipmanı bayiliği veren firmalar mevcuttur. Oyuncu ekipmanları bayiliği almak istiyorsanız Penta, Arena gibi firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Oyuncu ekipmanı satarak para kazanmak istiyorsanız ikinci el ürünleri de tercih edebilirsiniz. İkinci el oyuncu ekipmanı ticareti yaparak para kazanmak istiyorsanız sahibinden, letgo gibi platformları kullanmanız yararınıza olabilir.

Oyuncu Ekipmanını Nerede Satabilirim?

İnternetten oyuncu ekipmanı satmak isteyen kişiler için lider pazaryeri platformları biçilmiş kaftan olabilir. Ancak pazaryerlerinde rekabet yüksek olacağı için, bir marka oluşturarak kendi e-ticaret platformunuzu oluşturmanız prestijinizi tazeleyecek ve satışlarınızı destekleyecektir. Ayrıca elektronik ürün ticaretinde sahibinden ve letgo gibi platformlar da ön plandadır. İnternetten oyuncu ekipmanı satarak para kazanmak için alışveriş forumları ve webmaster forumları da tercih edilebilir.

Oyuncu Ekipmanı Satarak Ne Kadar Kazanabilirim?

Oyuncu ekipmanı satarak para kazanmak için dolar kuru güncel olarak takip edilmelidir. Döviz kurundaki hareketlilik, ekipman temin ettiğiniz firmaların fiyat güncellemelerine sebep olacaktır. Bu dalgalanmaları kaçırmanız hâlinde zarar etmeniz de mümkündür. Genelde tedarikçi firmalarda dolar bazlı fiyatlar sabittir. Örneğin 10 dolar fiyatındaki bir ürün, doların bir anda yükselmesiyle 12 dolara fırlayabilir. Bu durumda anlık olarak sizin de fiyatları güncellemeniz gerekecektir. Geniş bir network oluşturmayı başarırsanız internetten oyuncu ekipmanı satarak ayda 2.000 dolar kazanmanız mümkündür.

 

Yeni iş fikirleri arıyorsanız Drone Çekimleri Yaparak Para Kazanmak başlıklı makale işinize yarayabilir.

Yorum yapın