MasterChef Türkiye’de veda zilleri çalıyor! TV8’in ilgi gören programında sevenlerini üzecek ayrılık

Mutfak konusunda ilerleme kaydedebilmek ve başarılarına her geçen bir yenisini eklemek isteyen Hamza, MasterChef Türkiye’den bu hafta elenen yarışmacı olarak açıkladı. Hem öğrenmeye hem de gelişmeye açık yapısıyla şeflerin takdirini toplayan Hamza’nın MasterChef Türkiye’deki macerasının bitmesi sıkı takipçilerini hüzne boğdu.

Aslen Bolulu olan, mesleki kariyerine devam edebilmek açısından İstanbul’da ikamet etmeye başlayan Hamza’nın MasterChef Türkiye’deki ayrılık sözleri gecenin en fazla konuşulan konuları arasındaki yerini aldı. Gastronomi alanında eğitim gören ve 2020 yılında World Food İstanbul tarafından gerçekleştirilen yarışma programında hazırlamış olduğu asma yaprağında barbun yemeği sayesinde ”en yaratıcı tabak” ödülünü almaya hak kazanan Hamza’nın vedasına ekip arkadaşları da çok üzüldü.

Şeflerin aldığı ortak karar sonucunda MasterChef Türkiye’den elenen Hamza, ”Aylarca ben sizlere yemek yaptım, bundan daha gurur verici bir şey yok. Benim için MasterChef bu akşam sona erdi, ama bu demek olmuyor ki yeteneksiz biriyiz… Buradaki herkes gerçekten çok yetenekli. Yeri geldi kavga ettik, yeri geldi güldük eğlendik… Ama bugün sondu her şey.” şeklinde ifadelere yer verdi.

Sözlerine devam eden Hamza, MasterChef’e seçildiğimde ana kadroya girmek için çabaladık, seven oldu sevmeyen oldu. Sevdiğimiz oldu, sevmediğimiz oldu. Ama en sonunda ana kadroya geldik. Her şeyden önemlisi biz burada büyük bir tecrübe kazandık. MasterChef ailesini kazandık, şefleri kazandık, arkadaş kazandık. Türkiye’nin en iyi üç şefine yemek yaptım, aylar boyu benim yemeğimi tattılar. Bu gerçekten çok gurur verici.” diyerek stüdyodan ayrıldı.

Kaynak : Haber7

Yorum yapın