Genel,  Kış Kampı,  Öneriler

Kış Kampında Nasıl Isınabiliriz? Isınma Hakkında

Kamp Alanında Isınma

Kamp alanında ısınmak için genel olarak ateş yakılır. Ateş etrafına oturarak ısınma işlemi gerçekleşir, ateş yakmadan doğa kampından ısınmanız pek mümkün değildir,mutlaka ateş yakmanız gerekiyor yoksa hasta olmanız kaçınılmaz bir durumdur. Uyku tulumunuz kaldığınız yerin derecesine göre seçmenizde önem vardır. Biraz keseden kesmeyip, kaliteli ürünler almanızı tavsiye ederiz.

Karavanda Isınma 

Karavan kampında ısınmak doğa kampında ısınmaya göre daha kolaydır. Karavanda genellikle ev tipi ısıtıcılar kullanılır bu sayede zorlanmadan ısınma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.  Karavan doğa içinde yaşamak demek. Karavan sahibi olan bir kişi yazın deniz kenarında kışın orman gibi doğanın ortasında kendini bırakmaktadır. Karavan ile soğuk ortamlarda da kalmak isteyen birçok karavan seven karavan ısıtma sistemleri ve yöntemleri ile araçların iç ortam sıcaklığını sağlamak istiyor. Karavan ısıtma yöntemleri farklı seçenekler halinde ürün çeşitleri olarak bulunmaktadır. Bunlar genel olarak aracın büyüklüğüne ve karavan ısıtma sisteminin hangi çeşit yapı ile çalıştığı ile ayrışmaktadır. Genel olarak karavan ısıtma sistemleri için Karavan Dizel Isıtıcılar tercih edilmektedir. Bunun yanısıra LPG ile çalışan karavan ısıtma sistemleriElektrikle çalışan ısıtma sistemleri ve tüplü ısıtma sistemleri olarak kendi içlerinde ayrılmaktadır.

Dağ Evinde Isınma 

Kamp yapmak için dağ evini tercih edecekseniz şömine yardımıyla ısınmanız daha kolay olacaktır. Odun ateşinin ısısı bulunduğunuz bölgeyi anında ısıtma gücüne sahiptir bu nedenle dağ evinde ısınmanız daha çabuk olur, unutmayın ısınma kamp alanlarında oldukça önem taşıyor, ısınma sorununun çözdüğünüz zaman konforlu bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Şehirde kolay bir yaşam var ve belirli bir konfora alışmışsınız. Mesela sizin için şehirde yaşayan insanlar, kıyafet ve yiyecek üretiyor. Doğada olsanız, margarin ya da pizza alamazsınız. Kendinizin yapması gerekir.Isınma olayı da böyledir. Köyde bir ev almayı ve yerleşmeyi düşünüyorsanız, ısınma birinci önceliğiniz olmalı.

Diğer yazılarımız için : https://1kamp.com/ Öneriler: https://1kamp.com/category/oneriler/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir