Genel,  Kış Kampı

Kış Kampı Yapabileceğiniz 3 Yer

Türkiye‘nin birbirinden güzel, çadırınızı atıp keyif yapabileceğiniz yüzlerce yer vardır. Bugün ise sizlere Türkiye’de kışın yapabileceğiniz kamp yerlerini sizler için derledik. Kış için gerekli ekipmanları yanınıza almayı unutmayın. Eğer bu konu hakkında bilgi edinmek isterseniz, öneri bölümünden inceleyebilirsiniz.

1- Ilgaz Dağı / Kastamonu

Ilgaz dağları tam olara Batı Karadeniz Bölgesi’nin en yüksek dağıdır. Kastamonu-Çankırı yolunun 1.875 m’lik bir geçitle aştığı Ilgaz dağında kamp yapmak en keyifli kış aktivitelerinden olacaktır. Ilgaz dağında Kamp yapmak isteyen dostlarımıza tavsiye edebileceğimiz, ücretli kamp alanlarında kamp yapmanızdır. Kış şartları, hava koşulları birden değişebilir. Kimsenin olmadığı yerde ücretsiz kamp yapmaktan kaçınmalısınız.

Ilgaz Dağı kamp alanları:

 

2- Kapadokya / Nevşehir

Kapadokya, 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Göllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgâr tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölgedir. (kaynak :https://tr.wikipedia.org/wiki/Kapadokya) Kapadokya hem görsel hem de kamp olarak eğlencenize, eğlence katacak en güzel yerlerden biridir. Aşağıdaki haritadan kamp alanlarını görüntüleyebilirsiniz.

Kapadokya Kamp Alanları:

3- Uludağ / Bursa

Uludağ, Bursa ili sınırları içinde, 2.543 m yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ. Uludağ; Marmara Bölgesinin en yüksek dağıdır. Kuzeybatı-güneydoğu doğrultusunda uzanan Uludağ’ın uzunluğu 40 km’yi bulur. Genişliği ise 15–24 km’dir. (kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Uluda%C4%9F ) Uludağ’da kamp yapmak isterseniz, Uludağ’da Belediye’nin kampçı kardeşlerimize ayırdığı özel yerler vardır. Uludağ’da kış yapmak isteyen arkadaşlarımıza tek tavsiyemiz tam tekmil ekipmanınız yoksa başka bir kamp yeri seçmeniz olacaktır. – derecelere düşen hava şartları, ekipmanınız yoksa sizleri zorlayacaktır.

Uludağ Kamp Alanları:

Bugün sizler için, kış kampı yapabileceğiniz 3 yeri sizler için derledik. Umarım bu yazımız sizler için yardımcı olur. Başka bir yazımızda görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir