Genel,  Kış Kampı,  Öneriler

Kış Kampı İçin Gerekli Koşullar

Kış kampı yapabilmek için genellikle karlı havalar tercih edilir, kar kampı olarak da bilinen kış kamplarının tadı ayrıdır. Kış kampı ülkemizde de yaygın olarak yapılan kamp türleri arasında yerini alıyor, kar olmadan tadı çıkmayan kış kamplarında aranan en belirgin özellik kar yağışının olmasıdır.

Kış Kampında Sıkı Giyinmek Çok Önemli 

Kış aylarında yapılan kamplarda kış kampı için özel olarak üretilen kıyafetler tercih etmeniz gerekiyor, ilk defa kış kampı yapıyorsanız mutlaka kış kampına uygun kalın kıyafetler almaya özen gösterin. İnce kıyafetler kamp sırasında konforunuzu bozacağı için kamp süresi boyunca zevk almanızı engeller. Kış kampı yapmadan önce gideceğiniz alan hakkında detaylı bir şekilde araştırma yapın, bu araştırmalar sonucunda kamp çantanızı hazırlayın.

Kış Kampı İçin Yanınıza Odun Alın

Kış kampında en zorlanılan kısım ısınma problemidir. Doğa içinde kamp yapmayı düşünüyorsanız mutlaka yanınızda odun veya kömür bulundurun çünkü kar doğada bulunan tüm odunlar kar nedeniyle ıslak olurlar, ıslak odun yanma özelliğini kaybeder bu yüzden onlara ateş yakamazsınız. Çadır kampı yerine dağ evinde de kış kampı yapabilirsiniz, dağ evinde ısınma yönetim olarak şömine kullanılır, şömine ateşinde ısınmanın tadı ayrı bir güzeldir. Kamp için siz de dağ evini tercih ederek konaklayabilirsiniz.

Herşey Dahil Dağ Evleri

Kışın kamp yapmak için ultra lüks dağ evlerini tercih edebilirsiniz. Bu evlerin içinde konforunuzu sağlayacak birçok eşya mevcuttur. Çocuklu aileler için harika bir seçenek olan dağ evleri ile kamp yaparak harika zamanlar geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir