Bölgesel,  Genel

Karadeniz Bölgesinde Kamp Yapmanız için Öneriler

Karadeniz Bölgesinde Kamp Yapmanız için Öneriler, Karadeniz Kampı Hakkında, bugün sizlere tatlı bir yazı derledik. O zaman başlayalımm.

Karadeniz kamp cenneti adeta, bitki örtüsüyle insanı büyüleyen bir atmosfere sahip. Ormanlık alanlarıyla meşhur olan Karadeniz kamp yapmak için oldukça el verişlidir. Bahar aylarında özellikle tercih edilmesi gereken kamp türdür.

Trabzon Karadeniz Kampının Gözde Şehirlerinden

Karadeniz kampı için genellikle Trabzon tercih ediliyor, ormanlık alanlarıyla ve yaylalarıyla meşhur olan Trabzon Karadeniz kampı yapmak için ideal şehirlerden biridirdir. Trabzonda yayla kampı oldukça gelişmiştir, yaylaların ormanlık alanlarına kurulan kamp çadırları ile kamp yapmak ayrı bir zevktir, Karadeniz kampı en az Akdeniz kampı kadar popüler olma özelliğini taşıyor, yeşile aşık biriyseniz Karadeniz kampı tam size göre oldukça keyif alacaksınız, Karadeniz iklimini tatmadan kampçılık yapılmaz deneyin mutlaka seveceksiniz.

Karadeniz Kampı İçin Gerekenler

Karadeniz kampı iklim nedeniyle biraz serin geçer bu nedenle kampa gitmeden önce mutlaka çantanıza kalın kıyafetler koymanız gerekiyor, yazlık kıyafetlerle gitmeniz hasta olmanıza neden olabilir,hava durumuna pek güven olmadığı için tedbirli olmakta fayda var. Kamp çantasını hazırlamadan önce internet üzerinden daha önce kamp deneyimlerini paylaşan insanlar ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz,ilk defa Karadeniz kampı yapacaksanız derin bir araştırmaya ihtiyaç duyabilirsiniz 1kamp üzerinden Karadeniz kampı hakkında bilgi alabilirsiniz.Karadeniz kampı için ekstra kamp mazlemelerine gerek yoktur, yanınıza yağmurluk almanız gerekebilir yağmurluğunuzu unutmadığınız sürece kamp süresi boyunca konforlu olursunuz.

Karadeniz Kampı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Karadeniz kampı hakkında işinize yarayacak birçok bilgi mevcut,bu bilgiler kamp deneyiminizi oldukça keyifli hale getirebilir. Karadeniz kampına gitmeden önce mutlaka yanınıza dürbün alın çünkü Karadeniz ikliminde gece hava oldukça berraktır yıldızları dürbünle izlemek size aşırı derecede keyif verecektir, dürbünün dışında makas alabilirsiniz fındık toplamak için oldukça elverişli olan Karadeniz iklimi sayesinde bulunduğunuz ile taze fındık götürme imkanınız var.Adeta bir cennet olan Trabzon’da kamp yapmak ayrı bir zevktir bunların yanı sıra yanınıza kitap,defter,kalem alarak deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz,daha sonra kamp sonunda insanlarla paylaşarak Karadeniz kampı hakkında çevrenizi bilinçlendirebiliriz. Doğanın her bir tarafı şifa dolu bunu unutmayın.

Diğer yazılarımız için : https://1kamp.com/

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir