Kanvas Tablo Satarak Para Kazanmak

Kanvas Tablo Satarak Para Kazanmayı daha önce denediniz mi?E-ticaret iş hacminin rekorlar kırmaya devam ettiği 2021 yılında yine en çok satan ürünler mobilya ve dekorasyon ürünleri oldu. Dekorasyon ürünleri hem rekabetin daha düşük olduğu, hem kâr marjının yüksek olduğu sektörlerden biri olma özelliğini korumaya devam ediyor. Maliyetlerin minimum, kazancın maksimum olduğu iş kollarından biri ise kanvas tablo üretimi. Peki kanvas tablo satarak para kazanmak için ne yapmalıyız? İnceleyelim.

Kanvas Tablo Nedir?

Tuval bezine su bazlı püskürtme sistemiyle baskı yapılarak özel olarak tasarlanan ve üretilen tablolara kanvas tablo adı verilir. Bazı durumlarda kanvas tablolara fırınlama işlemi de yapılmaktadır. Kanvas tablo üretimi yapmak için belli başlı ekipman ve teçhizatlara sahip olmanız gerekir. Bu teçhizatların birçoğu evde bulundurabileceğiniz kadar az yer kaplar.

Kanvas Tablo Nedir

Kanvas Tablo Nasıl Üretilir?

Fotoğraf, grafik, çizim gibi görsel ürünlerin baskısında kullanılan büyük cihazlara plotter adı verilir. Kanvas tablo üretmek isteyen birinin plotter isimli çiziciye ihtiyacı olacaktır. Kanvas tablo satarak para kazanmak için ilk etapta ufak çaplı bir plotter işinizi görecektir. İkinci el plotter fiyatları ortalama 7.500 liradan başlamakta ve 50.000 liraya kadar artabilmektedir. Plotterları genelde yazıcı sektöründe bilinen büyük firmalar üretir. Bilgisayar ve benzeri teknolojik aletlere aşina olan hemen herkes plotter kullanabilir.

Kanvas tablo üretiminde kullanılan yazıcı kadar kullanılan kartuş da önem taşır. Yan sanayi, çakma – dolma kartuşlar kaliteli baskı almanızı engelleyecek ve yaptığınız işin kalitesini bozacaktır. Bu ekipmanlar tamamlandıysa; geriye tuval bezi, kanvas tablo iskeleti için kullanılacak ahşap, zımba ve zımba teli gibi edavatların temini kalıyor. Kanvas tablo yapımı ise gayet basit. Plotter yardımıyla tuval bezine çıktısını aldığınız görseli, tablonun iskeletine zımbalayarak satışa hazır bir kanvas tablo elde edebilirsiniz.

Baskılı kupa bardak satarak %100’ün üzerinde kar marjı sağlayabilirsiniz.

Kanvas Tablo Satarak Ne Kadar Kazanılır?

Kanvas tablo pazar araştırması yaptığınız zaman bir tablonun 20 ila 120 lira arasında değiştiğini görmek mümkündür. Kanvas tablo üretimi maliyetinde ise yalnızca tuval bezi, zımba ve ahşap iskelet ve kartuş bulunuyor. Ortalama bir kartuş fiyatı 350 liradan başlıyor ve bu kartuş ile 1.000 sayfaya kadar çıktı alınabiliyor. Bundan şu sonuç çıkarılabilir; bir kanvas tablo maliyeti ortalama 5.00 lira olacaktır. Burada ufak bir hesapla, ortalama kanvas tablo kâr marjı için %200 sonucunu bulmak mümkün. Yani bir kanvas tabloyu %200’e varan kâr oranıyla satabilirsiniz!

Kanvas Tablo Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Kanvas tablo satarak para kazanmak için önce bir iş modeli oluşturmalı daha sonra pazarlama stratejisi oluşturmalısınız. İlk aşamada ürünün nerede ve nasıl satılacağı konusunda karar verilmeli.

  • Dropshipping İle Kanvas Tablo Satmak

Eğer plotter satın alacak maddi gücünüz yoksa, dropshipping ile kanvas tablo satmak mantıklı bir seçim olabilir. Kanvas tablolar kâr marjı yüksek ürünler olduğu için; uygun tedarikçi bulmanız hâlinde en az üreten kadar kazançlı bir iş kurmanız mümkündür. Elbette; dropshipping ile kanvas tablo satmak için en uygun tedarikçiler yurtdışı menşeili pazaryerlerinde bulunuyor.

  • Pazaryerlerinde Kanvas Tablo Satmak

Pazaryerlerinde kanvas tablo satmak kulağa hoş gelse de unutulmamalı ki bu sektörde rekabet biraz büyük. Büyük pazaryerlerinde bu işi yapmak istiyorsanız reklam için bir miktar bütçe ayırmalı, geçmiş projelerinizi referans olarak müşterilere sunmalı ve müşterilerinize karşı fazla ilgili olmalısınız. Yoksa büyük balık küçük balığı yer.

  • Kendi E-Ticaret Sitenizde Kanvas Tablo Satmak

Diğerlerine göre daha kârlı olacak bir seçimdir. Kanvas tabloyu kendiniz üretmeniz hâlinde diğer firmalara bayilik verebilir, bu şekilde işinizi kısa sürede büyütebilirsiniz. Rekabetin yüksek olduğu pazaryerlerinde komisyon olarak ödeyeceğiniz tutarları kendi e-ticaret sitenizin reklam bütçesine ekleyerek daha fazla kişiye ulaşabilir ve iş hacminizi ikiye katlayabilirsiniz.

Yorum yapın