Festival,  Genel,  Haberler

Kamp Yapabileceğiniz Festivaller

Dünya genelinde kamp yapabileceğiniz birçok festival bulunuyor. Özellikle yurtdışında çok popüler olan bu akıma katılım oldukça fazladır. Rio karnavalı dünya çapında bilinen karnavallardan birisi olma özelliğini taşıyor, Brezilya’da düzenlenen karnaval her yıl milyonlarca insana ev sahipliği yapıyor kamp alanları kurularak gelen konuklar festival alanında kamp yapıyorlar.

Kamp Festivalleri İle Eğlenebilirsiniz 

Kamp kuracağınız festivallerde değişik insanlar ile tanışarak eğlenebilirsiniz. Bu tarz kamplar arkadaş bulmak için ideal alanlardır. Festivallerde kurulan kamplar genel olarak eğlenceli geçer, bu tarz kamplarda müzik yayını da yapılır. Arkadaş grubumuzla yada tek başınıza sosyalleşmeleri için festivallere katılarak kamp yapabilirsiniz. Kampçıların en sevdiği kamp türlerinden biridir festival alanlarına kurulan kamplar.

Kamp Yapmak İçin Festival Alanı Kullanılır

Bu kamp türünde genellikle bireysel hareket etmek pek mümkün değildir. Festival alanında yapılan kamplar toplu olarak yapılan kamplar olduğu için doğa kampından oldukça farklıdır. Kamp alanı festival yapılan alan ile aynıdır. Rio karnavalında kurulan kamplar şehrin ortasına kurulur, herkes bu alanda kamp yapar,kamp yapılacak alan festival boyunca trafiğe kapalı tutulur. Rio karnavalı dışında da birçok festivalde kamp yapmak mümkün.Ülkemizde pek yaygın olmasa da bazen düzenlenen gençlik festivallerinde gençler festival alanına kamp kurarak festival alanında kalmayı tercih ediyorlar.

Mutlaka Denemeniz Gerekiyor 

Yurtdışında yaşıyorsanız mutlaka festival alanında kamp yapmayı denemelisiniz. Oldukça eğlenceli olan bu deneyimi asla kaçırmayın eminim çok eğleneceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir