Genel,  Öneriler

Kamp Yapmak İçin Küçük Öneriler

Kamp yapmadan önce mutlaka bilmeniz gereken noktalar mevcut, bu noktaları kaçırmadan uygulamanız konforlu bir şekilde kamp yapmanıza yardımcı olur.

Kamp Yapmadan Önce Malzemelerinizi Alın 

Kamp yapmaya başlamadan önce kullanacağınız malzemeleri temin etmeye başlayın. Malzemeleriniz tam olmadan kampçılık yapmanız konforsuz bir şekilde kamp yapmanıza neden olmaktadır. Malzemelerinizi yapacağınız kamp yerine göre seçmelisiniz. Kimi dostlarımız matlar yerine şişme yatakları tercih etmektelerdir. Bunun gibi konfor seçenekleri siz değerli dostlarımız isteği üzerine, malzeme alışverişi yapılmalıdır. Mevsim kamplarınızda, çadırınızın yapacağınız mevsime uyumlu olup olmadığını, gitmeden önce bilmelisiniz. Yoksa sizlere kalacağınız akşam sıkıntı yaratabilir. Bizden söylemesiii.

Kamp Alanını İyi Seçin

Kamp yapacağınız alanı çok iyi seçin. Kamp alanını tercih ederken yaban hayvanlardan uzak yerlerde kamp yapmaya özen gösterin, mutlaka ulaşım sağlayacağınız bir yer olsun fazla şehirden uzaklaşmayın. Çılgın dostlarımız için tabii ki bu fikir, onlara uygun olacağını düşünmüyorum. Ama kamp hayatına yeni başlıyorsanız veya rahat bir zaman geçirmek istiyorum diyorsanız, ücretli kamp alanlarını tercih etmelisiniz. Sizler için her imkanı sunan alanlarda, rahatlıkla zaman geçirebilirsiniz. Kamp alanları seçmek için yukarıda bulunan kategorilerimizden, şehirlere göre kamp alanlarını seçebilirsiniz. Türkiye muhteşem doğal güzelliklere sahip bir ülke olduğu için, kamp yerleri açısından da oldukça zengin. Özellikleri bakımından Türkiye’deki en iyi kamp alanları hangileri, merak ediyor musunuz? Eğer merak ediyorsanız; 1kamp.com menülerinden erişebilirsiniz.

Güçlü Aydınlatma Tercih Edin

Yanınızda güçlü aydınlatmalar bulundurun, aydınlatma sisteminiz ne kadar güçlü olursa hayvanlardan korunma olasılığınız artar.Bu yüzden aydınlatma seçiminizi çok iyi yapmanız gerekiyor. Geceleri en büyük ihtiyacınız olacak, hayat kurtaran malzemedir. Eğer kamp ışığınız yoksa gece sizin için biraz zor geçebilir. Aydınlatmanızı güneş enerjili seçerseniz, gündüz dolum yapıp, geceleri tadını çıkarabilirsiniz. Bu aradan kamp yapmak için güzel tavsiyelerden birimizde, askeri kamp tulumu olacaktır.

Diğer yazılarımıza : https://1kamp.com/category/oneriler/ ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir