Genel,  Öneriler

Kamp Alanında Yemek Hakkında Öneriler

Eğer doğa kampı yapmayı düşünüyorsanız yiyeceklerinizi kendiniz götürmeniz gerekiyor, deniz kenarında bir yere gitmeyi düşünüyorsanız balık tutmayı da biliyorsanız balık tutarak kamp süresi boyunca balık yiyebilirsiniz. Odun ateşinde pişen balığın tadın bir başka oluyor. Balık yerine hazır etlerden de alabilirsiniz, bozulacak gıdalar almamaya özen gösterin çünkü yanınızda dolap götürme gibi bir imkanınız yok. Ama özel kamp alanlarını tercih edecekseniz, buzdolabı şansınız olabilir. Ama ne olursa olsun kampçılıkta kolay tüketebilecek, çabuk bozulmayacak yiyecekler götürmeniz gerekli.

Karavan Kampı Yapıyorsanız Yanınıza Fazla Yiyecek Alabilirsiniz

Karavanlar genellikle buzdolabına sahip olarak dizayn ediliyor. Herşey dahil bir karavana sahipseniz işiniz oldukça kolay hiç zorlanmadan kamp süresini karavan yardımıyla geçirebilirsiniz. Yanınıza istediğiniz kadar yiyecek alabilirsiniz buzdolabı olduğu için yiyeceklerinizi bozulmadan saklayabilirsiniz, konforlu olan karavan kampları aile için uygun kamp modelleri arasında yer alıyor.

Gerekli Olan Malzemeler:

1- Tava/ Tencere :Pişireceğiniz yemeğe uygun tencere veya tavanızın olması size her daim zaman kazandırır. Özellikle kahve, hazır çorba gibi ihtiyaçlarda su ısıtmak için kullabileceğiniz küçük ve hafif setlerden alarak kamp malzemeleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

2- Maşa“Maşaya gerek yok ben o işi çatal ile hallederim” demeyin, ızgaranın arasından ateşe düşerek ziyan olan veya hızlıca çevrilemediği için yanan köfteler için bu hafif ve yer kaplamayan ürünü yanınıza almaya üşenmeyin.

3-Çatal, kaşık, bıçak Herşeyi elle yapamazsınız. Çoğu yerde plastik setler önerilse de, benim tavsiyem hazır ve sağlam setlerden bir kere almanız ve doğayı daha fazla plastik ile kirletmemeniz yönünde. Üstelik daha sağlıklı ve daha sağlam. Kolayca kırılan ve sıcaktan eriyen plastikler hiçbir işe yaramıyor.

4-Çakmak1 tane değil 2-3 tane alarak farklı yerlerde tutun. Gece cebinizden düşen ve karanlıkta kaybolan bir tek çakmağa güveniyorsanız, kendinizi ilkel yöntemler ile ateş yakmaya çalışırken bulabilir ve muhtemelen başarılı olamazsınız. Kampta yemek konusu ufacık bir çakmak yüzünden riske girmesin 

5-Mangal Kömür Odun bulamama veya  mevsim sebebi ile ıslak olması ve yakmanın zorlaşması ihtimaline karşı kullanmasanız bile aracınızın bir kenarında küçük bir paket mangal kömürü hayat kurtarabilir.

6- Izgara Izgara olmadan ne tavalarınızı sağlıklı şekilde kullanabilirsiniz, ne de etlerinizi pişirebilirsiniz. Gerçi ben bir sefer yanıma almayı unuttum ve dalları şiş gibi kullanarak pişirmiştim ama sağlıklı bir yöntem olduğunu söyleyemeyeceğim.

Diğer Yazılarımız için: https://1kamp.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir