Genel,  İstanbul,  Marmara Şehirleri,  Şehirler

İstanbul’da Kamp Yapabileceğiniz 3 Kamp Yeri

Merhaba bugün sizlere İstanbul’da kamp yapabileceğiniz 3 farklı yer düzenledik. Pandemi döneminde, kamp yapmanın hasreti ile yanıp tutuşan bizler ve siz çılgın dostlarımız için bu güzel yazıyı yazmak istedik. İstanbul’da kamp yapmak maliyetli olarak düşünseniz de, tam tersi. İstanbul’da ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz 3 farklı yeri incelemeye başlayalım.

1- Darlık Barajı Kamp Alanı / İstanbul

kaynak : https://www.rotamhikaye.com/darlik-baraji/

İstanbul’un Şile sınırları içerisinde bulunan kamp alanı Darlık Barajıda bulunur. Burası balıkçılık için de tercih edilmektedir. Darlık barajına kendi aracınızla gelmenizi tavsiye ederiz. Toplu ulaşım için Ümraniye-Çekmeköy yolunu takip ederek Şile yolu üzerinde Hüseyinli kavşağından Üvezli’ye saparak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Kampa gelirken yanınızda oltanızı da getirebilirsiniz. Oltanız ile balık tutup, Akşam yemeğinizi aradan çıkarabilirsiniz. Çevresi itibariyle yemyeşil bir tabiat alanı sunan Darlık barajı kamp süreniz boyunca şehrin gürültüsünden uzak ve kafa dinleyebileceğiniz, bir kamp alanıdır.

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları, olta balıkçılığı ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar. WC, elektrik, çeşme ve duş imkânları bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı henüz kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

2-Akçakese Kamp Alanı / İstanbul

İstanbul

İstanbul / Şile’ye 17 km uzaklıkta bulunan Bıçkıdere Köyü’ne sahil mesafesinde bulunan bir kamp alanıdır, denize girilebilir alanın dışında çadır kampı için de yerler sunmaktadır. Akçakeşe, Sofular Köyü gibi küçük bir yerleşim yeridir. Köye geldikten sonra tüm ihtiyaçlarınızı alıp kamp alanına öyle gitmenizi tavsiye ederiz. Ulaşım ise şahsi araçla daha kolay olacaktır.

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları, kontrollü ateş yakılabilir alanlar ve denize yürüme mesafesi. WC, elektrik ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı Akçakese köyündeki cami veya kafeteryalardan karşılayabilirsiniz. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı henüz kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

3-Korsan Koyu Kamp Alanı

Korsan Koyu Rotasında Mevsimsiz Kıyıköy – Trakya Gezi
Kaynak: https://www.trakyagezi.com/korsan-koyu-rotasinda-mevsimsiz-kiyikoy/

İstanbul’dan çok farklı hissedebileceğiniz bir yer olan Korsan Koyu, Çatalca’ya 70 km, şehir merkezine 120 km mesafededir. Denizin keyfini çıkarabileceğiniz, enfes bi koy burası. Bir yanı deniz, bir yanı ormanlık alandan barındırıyor. Ormanlık olan bölge, hayvan türleri açısından oldukça zengin. Orman’da yılan, ayı gibi yırtıcı hayvanların olabileceğini göz önünde bulundurmanızda, yarar vardır.

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları, kontrollü ateş yakılabilir alanlar ve denize girilebilir yerler. WC, elektrik ve çeşme gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı henüz kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Diğer yazılarımız için : https://1kamp.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir