iPhone 13’ten Apple kullanıcılarını sevindiren gelişme

Apple, Eylül ayında yapacağı bir etkinlikle akıllı telefon ailesini genişletmeye hazırlanıyor. Bir yandan merakla beklenen iPhone 13 serisinin çıkış tarihi yaklaşırken, bir yandan da telefon hakkında yeni sızıntılar geliyor. Bunlardan sonuncusu ise bugün ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre şirket, iPhone 13 serisinde hızlı şarjı bir adım daha öteye taşımak istiyor.

Genellikle istikrarlı değişimler sergileyen ve radikal yeniliklerden kaçınan Apple, bu sene de kimseyi şaşırtmıyor. Android rakipleri 100W’tan daha hızlı şarj teknolojileri üzerinde çalışırken, şirket kendisi için büyük rakipleri için ise oldukça küçük bir adım atıyor.

iPhone 13 serisi yüzde 25 daha hızlı şarj olacak

Apple, dünyanın en önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri. Ancak şirket buna rağmen, cihazlarında yeni teknolojiler ve modaya uygun özellikler sunma konusunda geride kalıyor. Bunlardan en belirgin olanı ise kuşkusuz hızlı şarj teknolojilerinde karşımıza çıkıyor. Şirket bu konuda hala diğer Android üreticilerin oldukça gerisinde kalıyor.

Ancak ABD’li teknoloji devi, önümüzdeki iPhone 13 serisi için şarj hızını artırmayı planlıyor. MyDrivers tarafından ortaya atılan iddiaya göre Apple, yeni modellerde 25W hızlı şarj üzerinde çalışıyor. Bu Android akıllı telefon üreticisinin sunduğu 65W hızlı şarj desteğiyle kıyaslandığında oldukça az. Ancak şirketin bir önceki nesil ürünleriyle kıyaslandığında yüzde 25 performans artışı anlamına geliyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Apple, hızlı şarj ve yüksek tazeleme hızı nedeniyle rakiplerinin gerisinde kaldı mı? Yoksa bu tarz özellikler yerine stabil iyileştirmeler sizin için daha mı önemli? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Shiftdelete

Yorum yapın